Connect with us

Законодавство

Всі залишки бурштину мають бути вилучені під час рекультивації земель

Опубліковано

У Верховній Раді України зареєстровано проект Закону «Про рекультивацію порушених земель лісогосподарського призначення» № 2366.

Кабінет Міністрів України 30 листопада 2016 р. постановою № 1063 схвалив реалізацію на 2016-2021 рр. пілотного проекту з рекультивації земель лісогосподарського призначення, порушених внаслідок незаконного видобування бурштину. Проте, через відсутність законодавчо встановлених преференцій для проведення рекультивації, зазначені роботи так і не почалися.

То ж законопроект № 2366 регламентує порядок проведення робіт з рекультивації земель лісового фонду України, тобто відновлення структури рельєфу, гідрологічного режиму та екологічного стану ґрунтів, відтворення природних рослинних ресурсів, що дозволяє подальшу експлуатацію таких земель за їх цільовим призначенням.

Об’єктом рекультивації є землі лісогосподарського призначення, порушені внаслідок незаконного видобування бурштину на території Волинської, Житомирської та Рівненської областей. Рекультивовані за результатами виконання робіт із землеустрою землі лісогосподарського призначення повертаються замовникам з метою подальшого їх використання за цільовим призначенням.

Під час рекультивації має бути вилучено 100 відсотків залишків бурштину, що гарантуватиме непорушність рекультивованих ділянках на майбутнє.

Надходження від продажу вилученого під час рекультивації 100 відсотків залишку бурштину стануть джерелом фінансування відповідних робіт з відновлення територій.

Виконавцями передбачається визначити спеціалізовані державні підприємства, що спеціалізується на промисловому видобутку бурштину з подальшим проведенням робіт з рекультивації, у тому числі земель лісогосподарського призначення. Вони забезпечуватимуть замовлення та виготовлення необхідної проектно-дозвільної документації, проведення робіт з рекультивації порушених земель лісогосподарського призначення за рахунок власних коштів.

Законопроектом передбачено можливість залучення з числа суб’єктів господарювання, у тому числі засновниками яких є територіальні громади, та фізичних осіб з постраждалих регіонів, як субпідрядників до виконання земляних робіт по рекультивації.

Комплексність проведення робіт з рекультивації буде забезпечена наявністю висновку щодо оцінки впливу на довкілля, а також участю Держлісагенства у доборі ділянок для першочергових робіт.

Державний контроль за реалізацією робіт з рекультивації порушених земель лісогосподарського призначення здійснюватиме Міністерство енергетики та захисту довкілля України, інші органи державної влади в межах їх компетенції.

Продовжити читання →
Натисніть, щоб прокоментувати

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Digital-партнер


© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2024
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.