Законодавство
Встановлено порядок зарахування дітей на цілодобове перебування до виховних закладів

Набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України «Деякі питання захисту дітей в умовах боротьби з наслідками гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2» від 1 червня 2020 р. № 586.
Уряд, зокрема, затвердив Порядок зарахування дітей на цілодобове перебування до закладів, які здійснюють інституційний догляд і виховання дітей.
Дія цього Порядку не поширюється на школи соціальної реабілітації та заклади професійної (професійно-технічної) освіти, ліцеї, які забезпечують здобуття виключно профільної середньої освіти, притулки для дітей, центри соціально-психологічної реабілітації дітей, центри соціальної підтримки дітей і сімей та влаштування дітей старше 13 років до закладів спеціалізованої освіти.
Зарахування дитини до закладу на цілодобове перебування здійснюється відповідно до наказу керівника цього закладу, що видається на підставі направлення структурного підрозділу освіти, охорони здоров’я, соціального захисту населення місцевої держадміністрації або органу місцевого самоврядування, у сфері управління якого перебуває заклад, за наявності рішення органу опіки та піклування, прийнятого на підставі рекомендації комісії з питань захисту прав дитини за місцем проживання/перебування дитини про доцільність і строки влаштування дитини на цілодобове перебування, і документів, передбачених пунктами 11 і 12 цього Порядку.
Керівник закладу зобов’язаний ознайомити батьків/осіб, які їх замінюють, з порядком зарахування дитини на цілодобове перебування до закладу та поінформувати про їх обов’язки щодо виховання, утримання дитини та своєчасне вибуття дитини із закладу відповідно до строків, визначених цим Порядком.
Питання про доцільність влаштування дитини на цілодобове перебування до закладу розглядається комісією на підставі заяви одного з батьків дитини або особи, яка їх замінює, та документів, передбачених п. 11 цього Порядку. У заяві зазначається причина влаштування дитини та бажаний строк її перебування у закладі.
Заява про влаштування дитини на цілодобове перебування до закладу подається одним із батьків дитини або особою, яка їх замінює, до відповідного структурного підрозділу органу опіки та піклування за місцем проживання (перебування) дитини, який готує подання для розгляду на засіданні комісії протягом трьох днів.
Комісія приймає рішення про доцільність влаштування дитини до закладу на цілодобове перебування у випадку, якщо вичерпані всі можливості забезпечення її догляду і виховання в сім’ї або умовах, наближених до сімейних, з урахуванням найкращих інтересів дитини, і подає рекомендації органу опіки та піклування для прийняття відповідного рішення.
Рішення комісії приймається не пізніше 10 робочих днів з дати прийняття секретарем комісії від відповідного структурного підрозділу подання про розгляд питання доцільності влаштування дитини до закладу разом із документами.
Законодавство
9818 осіб – квота імміграції на 2021 р.

Набрало чинності розпорядження Кабінету Міністрів України «Про встановлення квоти імміграції на 2021 рік» від 24 лютого 2021 р. № 148-р.
Відповідно до ст. 5 Закону України «Про імміграцію» (далі- Закон) встановлено квоту імміграції на 2021 р. за категоріями іммігрантів (згідно з ст. 4 Закону) у розрізі регіонів, а саме:
– діячі науки та культури, імміграція яких відповідає інтересам України – 580 осіб;
– висококваліфіковані спеціалісти і робітники, гостра потреба в яких є відчутною для економіки України – 5706 осіб;
– особи, які здійснили іноземну інвестицію в економіку України іноземною конвертованою валютою на суму не менш як 100 тис. доларів США – без обмеження;
– особи, які є повнорідними братом чи сестрою, дідом чи бабою, онуком чи онукою громадян України – 890 осіб;
– особи, які раніше перебували в громадянстві України – 396 осіб;
– батьки, чоловік (дружина) іммігранта та його неповнолітні діти – 2140 осіб;
– особи, які безперервно прожили на території України протягом трьох років з дня встановлення їм статусу особи, яка постраждала від торгівлі людьми;
– особи, які прослужили в Збройних Силах України три і більше років – 106 осіб.
Разом по всіх категоріях і регіонах України – 9818 осіб.
Законодавство
Визначено особливості звітування з ЄСВ для різних груп платників

Набрав чинності наказ Міністерства фінансів України «Про деякі особливості звітування з єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування відповідно до наказу Міністерства фінансів України від 14 квітня 2015 року № 435» від 28 грудня 2020 р. № 814.
Установлено, що звітність щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі – єдиний внесок) за формами, затвердженими наказом Міністерства фінансів України від 14 квітня 2015 р. № 435 «Про затвердження Порядку формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування», подається до податкових органів за основним місцем взяття на облік як платника єдиного внеску в податкових органах до:
– 1 квітня 2021 року – згідно з додатком 4 до Порядку формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 14 квітня 2015 р. № 435 (далі – Порядок), для платників єдиного внеску, визначених п. 1 та 16 ч. 1 ст. 4 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» (далі – Закон), за звітні періоди до 2020 року включно та у разі проведення державної реєстрації припинення до 28 лютого 2021 року;
– 1 квітня 2021 року – згідно з додатком 7 до Порядку для платників єдиного внеску, визначених п. 1, 4, 5 та 5-1 ч. 1 ст. 4 Закону, які використовують працю фізичних осіб на умовах трудового договору (контракту) або на інших умовах, передбачених законодавством, чи за цивільно-правовими договорами (крім цивільно-правового договору, укладеного з фізичною особою – підприємцем, якщо виконувані роботи (надавані послуги) відповідають видам діяльності, зазначеним у Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань);
– 1 квітня 2021 року – згідно з додатком 5 до Порядку для платників єдиного внеску, визначених п. 4 ч. 1 ст. 4 Закону, які обрали спрощену систему оподаткування та належать до першої – третьої груп платників єдиного податку;
– 1 січня 2022 року – згідно з додатком 5 до Порядку для платників єдиного внеску, визначених п. 4 ч. 1 ст. 4 Закону, які обрали спрощену систему оподаткування та належать до четвертої групи платників єдиного податку;
– 1 січня 2022 року – згідно з додатком 5 до Порядку для платників єдиного внеску, визначених п. 4 ч. 1 ст. 4 Закону, які використовують загальну систему оподаткування;
– 1 січня 2022 року – згідно з додатком 5 до Порядку для платників єдиного внеску, визначених п. 5, 5-1 ч. 1 ст. 4 Закону;
– 1 січня 2022 року – згідно з додатком 6 до Порядку для платників єдиного внеску, визначених абз. 2, 3 ч. 1 ст. 10 Закону.
Водночас визнано таким, що втратив чинність з 1 січня 2022 року, наказ Міністерства фінансів України від 14 квітня 2015 р. № 435.
Законодавство
Україна охоронятиме зовнішні кордони ЄС

Набрало чинності розпорядження Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до Стратегії інтегрованого управління кордонами на період до 2025 року» від 24 лютого 2021 р. № 145-р.
Новим абзацом розділу «Мета Стратегії» визначено, що зважаючи на європейську та євроатлантичну інтеграцію України, ключовим результатом Стратегії є готовність та спроможність до охорони зовнішніх кордонів ЄС в межах державного кордону України після набуття повноправного членства в ЄС.
До розділу «Стратегічні цілі та завдання з реалізації державної політики у сфері інтегрованого управління кордонами» додано такі завдання:
– удосконалення інженерно-технічного облаштування державного кордону шляхом прийняття та реалізації відповідних нормативно-правових актів;
– забезпечення готовності до охорони українсько-російської ділянки державного кордону в межах окремих районів Донецької та Луганської областей після відновлення контролю над ним, а саме планування заходів з відновлення охорони українсько-російської ділянки державного кордону в межах окремих районів Донецької та Луганської областей.
-
В Україні4 дні тому
Який адаптивний карантин запроваджено з 24 лютого?
-
В Україні4 дні тому
Рекомендації школам на період адаптивного карантину
-
Законодавство2 дні тому
Адаптивний карантин продовжено до 30 квітня 2021 р.
-
Думка експерта5 днів тому
Ще одна «освітня революція» — реформа освіти чи її руйнування?
-
В Україні3 дні тому
Закладам передвищої та вищої освіти рекомендовано змішану форму навчання
-
В Україні1 день тому
На 50% підвищать посадові оклади медпрацівників закладів освіти