Законодавство
Виборчі дільниці мають бути зручними для осіб з інвалідністю
Набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України «Про затвердження критеріїв доступності для осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення приміщень, що надаються дільничним виборчим комісіям звичайних виборчих дільниць для організації їх роботи та проведення голосування» від 9 жовтня 2020 р. № 962.
Відповідно до затверджених критеріїв місця для безоплатного паркування транспортних засобів, якими керують особи з інвалідністю або водії, які перевозять осіб з інвалідністю, повинні бути розташовані на відстані не далі, ніж 50 метрів від входу до будівлі, в якій розташовані приміщення, що надаються дільничним виборчим комісіям звичайних виборчих дільниць для організації їх роботи та проведення голосування.
На відкритих індивідуальних автостоянках біля будівлі, в якій розташовані приміщення виборчих дільниць, повинно бути виділено не менш як 10 відсотків місць (але не менш як одне місце) для безоплатного паркування транспортних засобів, якими керують водії з інвалідністю або водії, які перевозять осіб з інвалідністю, з позначенням таких місць відповідними дорожніми знаками або дорожньою розміткою з піктограмами міжнародного символу доступності.
Шляхи руху до будівлі, в якій розташовані приміщення виборчих дільниць, вхідні вузли будівлі, шляхи руху до приміщень виборчих дільниць та приміщення виборчих дільниць повинні бути оснащені засобами орієнтування та інформування для осіб з порушеннями зору та для осіб з порушеннями слуху.
Покриття пішохідних доріжок, тротуарів і пандусів повинно бути рівним, застосування насипних або крупноструктурних матеріалів, а також наявність перешкод у вигляді бордюрів (рівень яких не збігається з рівнем покриття), що перешкоджають пересуванню на кріслах колісних або з милицями, не допускається.
Приміщення виборчих дільниць повинні розташовуватися на першому поверсі будівель. У разі розташування приміщень виборчих дільниць вище першого поверху будівлі повинні бути обладнані ліфтом, ескалатором, підйомником тощо, доступними для осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення.
Дверні отвори приміщень виборчих дільниць повинні бути без порогів і перепадів висоти підлоги, ширина дверних отворів і відкритих отворів у стіні, а також виходів з приміщень виборчих дільниць на сходову клітку повинна становити не менш як 0,9 метра.
У туалетах загального користування (окремо для чоловіків і жінок) необхідно передбачити універсальну кабіну з можливістю заїзду до неї та переміщення в ній осіб у кріслах колісних.