Connect with us

Законодавство

Використання рідкого біопалива стане обов’язковим

Опубліковано

Комітет з питань екологічної політики та природокористування запропонував Комітету з питань енергетики та житлово-комунальних послуг внести на розгляд Верховної Ради України пропозицію про прийняття за основу проекту Закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обов’язковості використання рідкого біопалива (біокомпонентів) у галузі транспорту» від 17 квітня 2020 р. № 3356.

Законопроект спрямований на імплементацію положень Директиви Європейського Парламенту та Ради 2009/28/ЄС від 23 квітня 2009 р. про заохочення до використання енергії, виробленої з відновлюваних джерел в частині забезпечення Україною виконання міжнародних зобов’язань щодо частки енергії з відновлюваних джерел у валовому кінцевому обсязі споживання енергії на транспорті у 2020 р. не менш 10 % та виконання зобов’язань, які взяла на себе Україна із вступом до Енергетичного Співтовариства, визначених у Національному плану дій з відновлюваної енергетики на період до 2020 р.

У Комітеті зазначили, що наразі питання безпеки і вимог до якості продукції, у тому числі за «екологічними показниками» врегульовані Законом «Про технічні регламенти та оцінку відповідності». Механізм державного ринкового контролю (нагляду) передбачений Законом України «Про державний ринковий нагляд і контроль нехарчової продукції». Органом державного ринкового нагляду щодо бензину автомобільного, дизельного, суднових та котельних палив постановою Кабінету Міністрів України  від 28 грудня 2016 р. № 1069 визначена Держекоінспекція. Директивою 2009/28/ЄС не забороняється впровадження обов’язковості виробництва і використання рідкого біопалива.

Комітет вважає, що впровадження обов’язковості використання рідкого біопалива (біокомпонентів) у галузі транспорту сприятиме виведенню на якісно новий рівень енерго-, ресурсозберігаючих технологій та сприятиме покращенню екологічної ситуації за рахунок зменшення обсягів викидів в атмосферне повітря  шкідливих речовин, що утворюються при згорянні автомобільних бензинів, дизельного, суднових та котельних палив.

Продовжити читання →

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Digital-партнер


© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2024
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.