Connect with us

Законодавство

Вилучення інформації у кримінальному провадженні – без вилучення її носіїв

Опубліковано

У Верховній Раді України зареєстровано проект Закону «Про внесення змін до Кримінального процесуального кодексу України та Кримінального кодексу України (щодо вдосконалення порядку застосування окремих заходів забезпечення кримінального провадження)» № 2740.

Пропонується вдосконалити правове регулювання тимчасового доступу та вилучення інформаційних та телекомунікаційних систем та уточнити  відповідну термінологію в КК та КПК.

Зокрема у ст. 3 КПК визначено термін «пристрої для обробки, передавання та зберігання інформації в електронному вигляді (електронної інформації) або їх складові» (п. 13-1) та уточнено поняття речових доказів (ст. 98).

Змінами до ст. 100 КПК визначається, що речові докази, які не містять слідів кримінального правопорушення, у вигляді пристроїв для обробки, передавання та зберігання електронної інформації або їх складових, якщо вони використовуються як предмети або засоби праці та/або вилучення яких може завдати істотної шкоди їх власнику (законному володільцю) повертаються власнику (законному володільцю) або передаються йому на відповідальне зберігання, якщо це можливо без шкоди для кримінального провадження.

У разі вилучення зазначених пристроїв або їх складових, особа, яка їх вилучає, зобов’язана на вимогу власника (законного володільця) або його представника:

  • надати письмове обґрунтування можливості заподіяння шкоди кримінальному провадженню у разі, якщо зазначений пристрій не буде вилучено та зобов’язана на вимогу власника (законного володільця);
  • негайно надати можливість скопіювати інформацію, що міститься у цих пристроях або їх складових (за винятком випадків, коли така інформація є конфіденційною інформацією про іншу особу, таємною чи службовою інформацією, або якщо поширення, зберігання та інші дії щодо такої інформації заборонено законом) (ст. 168).

Також передбачається, що тимчасовий доступ до пристроїв для обробки, передавання та зберігання електронної інформації або їх складових здійснюється без їх вилучення (виїмки) шляхом зняття копії інформації, що в них міститься. За результатами копіювання інформації має бути складено окремий протокол, копія якого вручається особі, якій належить пристрій для обробки, передавання та зберігання електронної інформації або їх складових, з якого здійснено копіювання інформації (ст. 159).

Крім цього, законопроектом пропонується доповнити Кримінальний кодекс ст. 374-1, якою встановити кримінальну відповідальність за порушення слідчим або прокурором порядку тимчасового доступу до речей і документів, тимчасового вилучення або арешту майна та покарання за такі дії – обмеженням волі на строк до п’яти років або позбавленням волі на той самий строк, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.

Продовжити читання →
Натисніть, щоб прокоментувати

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Digital-партнер


© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2024
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.