Connect with us

Законодавство

Випускники мистецьких коледжів зможуть викладати в мистецьких школах

Опубліковано

Набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України «Про затвердження Положення про фаховий мистецький коледж» від 9 вересня 2020 р. № 807.

Положення визначає основні засади діяльності фахового мистецького коледжу – закладу спеціалізованої мистецької освіти в системі фахової передвищої освіти, основним видом діяльності якого є виконання освітніх програм спеціальностей галузі знань 02 «Культура і мистецтво».

Випускники коледжу можуть розпочати професійну діяльність за здобутим фахом, у тому числі як педагогічні працівники мистецьких шкіл, та/або продовжити здобуття мистецької освіти на наступному рівні.

Особа може здобувати фахову передвищу освіту на основі базової середньої освіти, профільної середньої освіти (незалежно від здобутого профілю), професійної (професійно-технічної) освіти, фахової передвищої освіти або вищої освіти. Особи, які здобувають фахову передвищу освіту на основі базової середньої освіти, зобов’язані одночасно виконати освітню програму профільної середньої освіти професійного спрямування.

Особа може здобувати фахову передвищу мистецьку освіту на основі початкової мистецької та базової середньої освіти з одночасним виконанням освітньої програми профільної середньої освіти.

Коледж має право відповідно до ліцензії забезпечувати здобуття профільної середньої освіти професійного та академічного спрямування, професійної та/або початкового рівня (короткого циклу) вищої мистецької освіти, та/або першого (бакалаврського) рівня вищої мистецької освіти. Коледж також має право відповідно до ліцензії забезпечувати здобуття базової середньої освіти, якщо наскрізна освітньо-професійна програма передбачає підготовку фахового молодшого бакалавра на основі початкової середньої освіти.

Коледж може впроваджувати програми мистецької освіти дорослих та програми підвищення кваліфікації для педагогічних працівників мистецьких шкіл і працівників закладів культури відповідно до ліцензованих спеціальностей та акредитованих освітніх програм.

Коледж провадить разом з освітньою мистецьку діяльність, яка є невід’ємним компонентом освітнього процесу, та як суб’єкт господарювання може діяти в одному з таких статусів:

  • бюджетна установа;
  • неприбутковий заклад освіти;
  • прибутковий заклад освіти.

Залежно від засновника коледж може діяти як державний, комунальний чи приватний заклад освіти сфери культури та в організаційно-правових формах відповідно до законодавства.

Продовжити читання →

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Про затвердження Положення про фаховий мистецький коледж
||
№ Документа: 807
Дата прийняття: 09.09.2020
Дата набрання чинності: 19.09.2020
Дата реєстрації в Мінюсті: Немає
Номер реєстрації в Мінюсті: Немає
Внутрішній номер документа: Немає

Digital-партнер


© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2024
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.

Про затвердження Положення про фаховий мистецький коледж
||
№ Документа: 807
Дата прийняття: 09.09.2020
Дата набрання чинності: 19.09.2020
Дата реєстрації в Мінюсті: Немає
Номер реєстрації в Мінюсті: Немає
Внутрішній номер документа: Немає