Connect with us

Законодавство

Вища рада правосуддя пропонує скоротити процес добору суддів

Вища рада правосуддя ініціювала зміни до законодавства, які дадуть змогу скоротити строки проведення процедур добору кандидатів на посаду судді, зменшити фінансове навантаження на Державний бюджет у період дії воєнного стану.

Зокрема ВРП вважає за необхідне зменшити етапи добору кандидатів на посаду судді. Пропонується їх звести до таких:

1) прийом документів від кандидатів;

2) навчання в Національній школі суддів України, яке охоплює всі галузі права (базовий юридичний компонент) та полягає у спеціальній підготовці до кваліфікаційного іспиту;

3) іспит на рівень володіння державною мовою;

4) кваліфікаційний іспит;

5) проведення Вищою кваліфікаційною комісією суддів України співбесіди на основі рейтингу кандидатів, які склали кваліфікаційний іспит, та внесення рекомендації Вищій раді правосуддя щодо призначення кандидата на посаду судді.

За новим пропонованим сценарієм Державна судова адміністрація України визначає кількість вакантних посад суддів та протягом 10 днів повідомляє про це Вищу кваліфікаційну комісію суддів України.

Вища кваліфікаційна комісія суддів України забезпечує оголошення добору кандидатів на посаду судді з урахуванням прогнозованої кількості вакантних посад суддів, у якому встановлює місячний строк для прийому документів від кандидатів, здійснює їх прийом та проводить спеціальну перевірку кандидатів.

Тривалість навчання в НШСУ – чотири тижні.

Найважливіші юридичні новини. Підписуйтесь на LexInform в Telegram

За результатами вивчення теоретичної бази права складається  кваліфікаційний іспит, який проводиться онлайн шляхом анонімного закодованого тестування та складається з двох етапів:

1) перевірки рівня загальних знань законодавства;

2) практичного завдання, яке полягає у виборі правильно варіанту рішення із запропонованих.

Національну школу суддів України пропонується визначити суб’єктом, який забезпечує підготовку тестових запитань, складення програми іспиту, програми проведення автоматизованого анонімного оцінювання завдань.

Читайте також: Порядок компенсації судового збору за рахунок держави змінено

Також пропонується визначити, що на період навчання за кандидатами зберігається місце роботи, посада та виплачується мінімальна заробітна плата за рахунок роботодавця.

Окрім того, пропонується створити Кваліфікаційну палату кадрового забезпечення судової системи Вищої ради правосуддя та передбачити, що Кваліфікаційна палата набуває всіх повноважень Вищої кваліфікаційної комісії суддів України. Порядок проведення конкурсу та призначення на посаду членів Кваліфікаційної палати здійснюється відповідно до вимог Закону України «Про судоустрій і статус суддів».

Конкурсна комісія, створена для проведення конкурсу на зайняття посади члена ВККСУ, продовжує свою роботу для проведення конкурсу на зайняття посади члена Кваліфікаційної палати. Кандидати на посади членів ВККСУ, які подали документи до набрання чинності зазначених змін, набувають статусу кандидатів на посади членів Кваліфікаційної палати у разі надання ними письмової згоди у формі, затвердженій Конкурсною комісією.

Кваліфікаційну палату запропоновано сформувати з 11 членів, більшість якої становитимуть судді або судді у відставці. Для здійснення членами Кваліфікаційної палати своїх повноважень у складі секретаріату Вищої ради правосуддя діє служба інспекторів (патронатна служба) у кількості, яка не перевищує двох осіб на одного члена Кваліфікаційної палати.

Читати далі

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2022
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.