Connect with us

Законодавство

Вища рада правосуддя хоче направляти подання на призначення суддів без кваліфікаційного оцінювання

Вища рада правосуддя закликала підтримати законопроекти № 4505, № 5889, спрямовані на врегулювання питання відновлення повноважень суддів, які не здійснюють правосуддя у зв’язку зі спливом терміну, на який їх призначено.

«Навіть формування на конкурсних засадах нового складу ВККСУ (що за теперішніх умов є проблематичним) не дозволить оперативно вирішити проблему призначення суддів, подолання кадрового голоду та надмірного навантаження на діючі суди. Адже за декілька років фактичної бездіяльності цього органу та в умовах відтоку найпрофесійніших суддівських кадрів, коло питань, які потрібно оперативно вирішувати новоутвореному складу ВККСУ є надто великим», – зазначили у ВРП.

З огляду на вказані обставини законодавці пропонують встановити, що до дня формування повноважного складу Вищої кваліфікаційної комісії суддів України Вища рада правосуддя без рекомендації ВККСУ вирішує питання про внесення подання Президенту України про призначення суддів, у яких закінчилися п’ятирічні повноваження на посаду судді безстроково.

Читайте також: Вища рада правосуддя пропонує скоротити процес добору суддів

ВРП підтримує вказану ініціативу, адже ситуація за якої протягом тривалого часу судді, які подали заяву про проходження кваліфікаційного оцінювання, позбавлені можливості у встановлені законом строки пройти відповідну процедуру та бути призначеними на посаду безстроково, є дискримінаційною та порушує конституційні та встановлені міжнародними стандартами гарантії незалежності судді та недискримінації при вирішенні питань суддівської кар’єри.

Такий підхід заслуговує на підтримку як виключний одноразовий захід, оскільки усуває дискримінацію у питанні суддівської кар’єри тих суддів, які у зв’язку з тривалою неповноважністю ВККСУ позбавлені можливості пройти кваліфікаційне оцінювання та дозволить частково вирішити проблему гострої кадрової нестачі у судах.

При цьому такий підхід не може поширюватися на суддів щодо яких внесено подання про тимчасове відсторонення від здійснення правосуддя з подальшим кваліфікаційним оцінюванням. Порядок призначення суддів, до яких застосовано дисциплінарне стягнення, передбачене п. 4 ч. 1 ст. 109 Закону України «Про судоустрій і статус суддів» має залишатися незмінним.

Нагадаємо, порядок компенсації судового збору за рахунок держави змінено

Читати далі

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2022
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.