Connect with us

Законодавство

Вищий антикорупційний: дві інстанції в одному суді

Опубліковано

Набрав чинності Закон України «Про Вищий антикорупційний суд» від 7 червня 2018 р. № 2447-VIII, яким визначено засади організації та роботи суду, спеціальні вимоги до суддів та гарантії їхньої діяльності.

Вищий антикорупційний суд є вищим спеціалізованим судовим органом, який   виступає як перша та апеляційна інстанція водночас у справах щодо корупційних злочинів, передбачених в примітці ст. 45 Кримінального кодексу України, ст.ст. 206-2, 209, 211, 366-1 Кримінального кодексу України, якщо наявна хоча б одна з умов, передбачених пунктами 1 – 3 частини п’ятої ст. 216 Кримінального процесуального кодексу України (корупційні злочини, вчинені державними посадовцями не нижче категорії «А» та депутатами не нижче міської ради та посадовцями місцевого самоврядування першої та другої категорій).

Територіальна юрисдикція Суду поширюється на всю Україну.

Вищий антикорупційний суд очолює Голова суду, який обирається на загальних засадах відповідно до ст. 20 Закону України «Про судоустрій та статус суддів». Нормами цього ж Закону визначається кількість суддів.

Суддею Вищого антикорупційного суду може бути особа старша 35 років, яка має понад 5 років суддівського стажу, або 7 років стажу юридичної чи науково-юридичної роботи та має науковий ступінь чи продовж 7 років виступала адвокатом у кримінальних справах. Обмеження встановлено щодо осіб, які впродовж 10 років до призначення на посаду працювали у правоохоронних органах, обіймали політичні посади та ін.

Відповідно до Закону № 2447, в обов’язковому порядку створюється Громадська рада міжнародних експертів, яка буде виконувати впродовж 6 років допоміжні функції у доборі суддів та взаємодіяти з Вищою кваліфікаційною комісією суддів. Експерти Громадської ради призначаються одноразово строком на 2 роки на безоплатній основі.

Судді Вищого антикорупційного суду мають право, за потреби, на цілодобову охорону себе, членів родини та помешкання (відповідно до заяви).

Відповідно до Закону № 2447-VIII, склад Суду має бути сформований впродовж року.

День початку роботи Вищого антикорупційного суду визначається рішенням зборів цього суду, що публікується на сайті судової влади та в газеті «Голос України».

Продовжити читання →
Натисніть, щоб прокоментувати

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Про Вищий антикорупційний суд
||
№ Документа: 2447-VIII
Дата прийняття: 07.06.2018
Дата набрання чинності: 14.06.2018
Дата реєстрації в Мінюсті: Немає
Номер реєстрації в Мінюсті: Немає
Внутрішній номер документа: Немає

Digital-партнер


© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2024
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.

Про Вищий антикорупційний суд
||
№ Документа: 2447-VIII
Дата прийняття: 07.06.2018
Дата набрання чинності: 14.06.2018
Дата реєстрації в Мінюсті: Немає
Номер реєстрації в Мінюсті: Немає
Внутрішній номер документа: Немає