Connect with us

Законодавство

Висновок про транскордонне перевезення небезпечних відходів можна замовити е-поштою

Набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до пункту 6 Положення про контроль за транскордонними перевезеннями небезпечних відходів та їх утилізацією/видаленням» від 26 квітня 2022 р. № 503.

Доповненням до пункту 6 Положення, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13 липня 2000 р. № 1120, передбачено, що з метою отримання повідомлення або письмової згоди на здійснення транскордонного перевезення небезпечних відходів повідомники надсилають на офіційну електронну пошту Міндовкілля документи, визначені цим Положенням, в електронній формі, завірені кваліфікованим електронним підписом керівника повідомника або уповноваженою на це особою.

На електронні копії оригіналів паперових документів (фотокопії), передбачені цим Положенням, накладається кваліфікований електронний підпис керівника повідомника або уповноваженої на це особи, що базується на кваліфікованому сертифікаті відкритого ключа, відповідно до вимог Закону України «Про електронні довірчі послуги».

Надсилання пакета документів в електронній формі здійснюється у форматі PDF або JPEG з урахуванням таких вимог:

1) електронні копії оригіналів документів, що додаються, повинні відповідати вимогам, встановленим Законом України «Про електронні документи та електронний документообіг»;

2) кольорові електронні копії (фотокопії) оригіналів документів повинні бути чіткими та повнорозмірними (без обрізань будь-яких сторін документів, у тому числі прізвища та підпису підписанта, печатки, номера);

Читайте також: Україна приєдналася до Конвенції про транскордонний вплив промислових аварій

3) будь-який текст на всіх електронних зображеннях повинен бути розбірливим;

4) документи, що містять більше однієї сторінки, скануються в один файл. У разі перевищення допустимого для завантаження розміру файлу такий файл розділяється на кілька файлів без пропущення сторінок та із збереженням їх послідовності відповідно до оригіналу документа.

Рішення про надання повідомлення або письмової згоди про транскордонне перевезення небезпечних відходів приймаються безоплатно, оформляються в електронній формі та засвідчуються шляхом накладення заступником Міністра захисту довкілля та природних ресурсів відповідно до функціонального розподілу кваліфікованого електронного підпису, що базується на кваліфікованому сертифікаті відкритого ключа, відповідно до вимог Закону України «Про електронні довірчі послуги».

Відомості щодо рішень про надання повідомлення або письмової згоди про транскордонне перевезення небезпечних відходів Міндовкілля розміщує на власному офіційному веб-сайті шляхом внесення відповідної інформації до Єдиного державного інформаційного веб-порталу «Єдине вікно для міжнародної торгівлі» та надсилання зазначеного рішення на офіційну електронну пошту компетентного органу країн імпорту, експорту чи транзиту, призначеного стороною нести відповідальність за отримання повідомлення про транскордонне перевезення небезпечних або інших відходів і будь-якої інформації, пов’язаної з ним, і за надання відповіді на таке повідомлення відповідно до ст. 6 Базельської конвенції про контроль за транскордонним перевезенням небезпечних відходів та їх видаленням.

Кожному рішенню під час внесення до відповідного реєстру присвоюється унікальний реєстраційний номер.

Читати далі

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Про внесення змін до пункту 6 Положення про контроль за транскордонними перевезеннями небезпечних відходів та їх утилізацією/видаленням
||
№ Документа: 503
Дата прийняття: 26.04.2022
Дата набрання чинності: 05.05.2022
Дата реєстрації в Мінюсті: Немає
Номер реєстрації в Мінюсті: Немає
Внутрішній номер документа: Немає

© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2022
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.

Про внесення змін до пункту 6 Положення про контроль за транскордонними перевезеннями небезпечних відходів та їх утилізацією/видаленням
||
№ Документа: 503
Дата прийняття: 26.04.2022
Дата набрання чинності: 05.05.2022
Дата реєстрації в Мінюсті: Немає
Номер реєстрації в Мінюсті: Немає
Внутрішній номер документа: Немає