Connect with us

Законодавство

Виїзд за межі колонії у разі смерті або тяжкої хвороби родичів дозволять всім засудженим

Опубліковано

Верховна Рада прийняла за основу  проект Закону України про внесення змін до статті 111 Кримінально-виконавчого кодексу України у зв’язку з Рішенням Конституційного Суду України від 20 грудня 2023 року № 11-р(II)/2024 щодо гарантування захисту прав і свобод особи за рішенням Європейського суду з прав людини № 12127.

Частину 1 статті 111 доповнено абзацом п’ятим такого змісту:

“У разі смерті або тяжкої хвороби близького родича, що загрожує життю хворого, засудженим, які тримаються у виправних колоніях мінімального рівня безпеки з полегшеними умовами тримання, дільницях соціальної реабілітації виправних колоній мінімального рівня безпеки із загальними умовами тримання і дільницях соціальної реабілітації виправних колоній середнього рівня безпеки та виховних колоніях, дозволяються короткочасні виїзди за межі колонії на території України, крім тимчасово окупованої, на строк не більше семи діб, не включаючи часу, необхідного для проїзду в обидва кінці (не більше трьох діб). Іншим засудженим короткочасні виїзди дозволяються за межі виправної колонії на території України, крім тимчасово окупованої, на строк не більше однієї доби, не включаючи часу, необхідного для проїзду в обидва кінці (не більше трьох діб).» (виділ – ред.).

Читайте також: Звільнення військовослужбовця від відбування покарання з іспитовим строком не є безумовною підставою для його звільнення з військової служби

До внесення змін виїзд дозволяється лише засудженим, які тримаються у виправних колоніях мінімального рівня безпеки з полегшеними умовами тримання, дільницях соціальної реабілітації виправних колоній мінімального рівня безпеки із загальними умовами тримання і дільницях соціальної реабілітації виправних колоній середнього рівня безпеки та виховних колоніях.

Згідно з новою редакцією ч. 2 ст. 111 заява засудженого про надання дозволу на короткочасний виїзд має бути розглянута протягом доби.

Дозвіл на короткочасний виїзд надається начальником колонії з урахуванням останньої наявної оцінки поведінки засудженого та за результатами останньої наявної оцінки ризиків вчинення ним повторного кримінального правопорушення. Час перебування засудженого поза межами колонії зараховується в строк відбування покарання.

Засуджені, які тримаються у виправних колоніях мінімального рівня безпеки з полегшеними умовами тримання, дільницях соціальної реабілітації виправних колоній мінімального рівня безпеки із загальними умовами тримання і дільницях соціальної реабілітації виправних колоній середнього рівня безпеки та виховних колоніях, прямують до місця призначення і у зворотному напрямку самостійно. Виїзд засуджених неповнолітніх може бути дозволений тільки за умови супроводження їх у дорозі (в обидва кінці) родичами або піклувальниками. Вартість проїзду оплачується засудженими, їх родичами або іншими особами.

Інші засуджені переміщуються до місця призначення і у зворотному напрямку та охороняються вартами колонії.

Витрати колонії, пов’язані з наданням засудженим короткочасних виїздів, оплачують засуджені, їх родичі або інші особи.

Перелік та розрахунок витрат колонії, пов’язаних з переміщенням та охороною засуджених, яким надано короткочасні виїзди, а також порядок організації, надання та оплати таких послуг визначаються Міністерством юстиції України.

Продовжити читання →

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Digital-партнер


© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2024
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.