Законодавство
Визначено фактори ризиковості операторів ринку цінних паперів
Набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України «Про затвердження критеріїв, за якими оцінюється ступінь ризику від провадження господарської діяльності у сфері професійної діяльності на ринку цінних паперів, що підлягає ліцензуванню, та визначається періодичність проведення планових заходів державного нагляду (контролю) Національною комісією з цінних паперів та фондового ринку» від 23 січня 2019 р. № 39.
До критеріїв, за якими оцінюється ступінь ризику від провадження професійної діяльності на ринку цінних паперів, що підлягає ліцензуванню віднесено:
- обсяги, масштаб діяльності суб’єкта господарювання;
- фінансові показники діяльності суб’єкта господарювання;
- наявність порушень вимог законодавства на ринку цінних паперів у діяльності суб’єкта господарювання.
Ризики настання негативних наслідків від провадження такої діяльності та вичерпний перелік критеріїв, за якими оцінюється ступінь ризику, їх показники визначені відповідно у додатках 1 та 2 до постанови.
Планові заходи державного нагляду здійснюються щодо суб’єктів господарювання з такою періодичністю:
- з високим ступенем ризику – не частіше 1 разу на 2 роки;
- із середнім ступенем ризику – не частіше 1 разу на 3 роки;
- з незначним ступенем ризику – не частіше 1 разу на 5 років.
Щоб дізнатись ступінь ризику, варто визначити кількість балів у відношення до критеріїв за додатком № 2. Так, при сумі від 0 до 20 балів – незначний ступінь; від 21 до 40 балів – середній; від 41 до 100 балів – високий.
У разі, коли за результатами планових та позапланових заходів протягом останніх 6 років для суб’єктів середньої групи та 10 років для суб’єкта незначного ступеня не виявлено суттєвих порушень вимог законодавства, то наступна планова перевірка буде проводиться не раніше ніж через установлений для відповідного ступеня ризику період, збільшений у 1,5 рази (тобто 4,5 та 7,5 років відповідно).
You must be logged in to post a comment Login