Connect with us

Законодавство

Визначено перелік об’єктів для пріоритетного електропостачання

Опубліковано

Набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України від 24 травня 2024 р. № 600, якою визначено процедуру взаємодії у процесі визначення та застосування граничних величин споживання електричної потужності між Міненерго, Держенергонаглядом, оператором системи передачі, операторами систем розподілу, а також:

– користувачами (як споживачами) системи передачі;

– споживачами електричної енергії, електроустановки яких приєднані до електричних мереж виробника, резервне живлення якого забезпечується від електричних мереж системи передачі або розподілу;

– споживачами електричної енергії, які підключені до мереж основного споживача, живлення якого забезпечується від мереж системи передачі та/або від мереж виробника.

Зокрема передбачено, що застосування граничної потужності ініціюється оператором системи передачі у разі виникнення дефіциту електричної потужності та/або енергії, або мережевих обмежень, які призводять до вимушеного обмеження споживачів понад одну чергу графіків погодинного відключення електричної енергії.

Держенергонагляд здійснює в межах повноважень державний нагляд (контроль) за додержанням встановленого порядку застосування оператором системи передачі, операторами систем розподілу та електропостачальниками заходів з обмеження та/або припинення постачання електричної енергії споживачам.

До переліку критично важливих об’єктів, яким має бути забезпечено пріоритетне електропостачання відповідно до встановленого мінімального навантаження, відносяться об’єкти споживача, а саме:

Читайте також: За шумні генератори не штрафуватимуть

– об’єкти критичної інфраструктури паливно-енергетичного сектору та сектору системи життєзабезпечення, включених до Реєстру об’єктів критичної інфраструктури;

– заклади охорони здоров’я державної або комунальної форми власності;

– військові частини та територіальні центри комплектування і соціальної підтримки (зокрема об’єкти, що використовуються для територіальної громади в умовах воєнного стану);

– підприємства оборонного комплексу України, зокрема ті, що виконують мобілізаційні завдання (замовлення) із створення, виробництва, ремонту та постачання озброєння, боєприпасів, військової техніки, спеціальних комплектувальних виробів, а також підприємства залізничного транспорту;

– підприємства, діяльність яких важлива для забезпечення продовольчої, економічної та/або енергетичної безпеки країни, підприємства з неперервним циклом виробництва;

– електронні комунікаційні мережі;

– органи державної влади (Верховна Рада України, Кабінет Міністрів України, центральні органи виконавчої влади, правоохоронні органи (органи внутрішніх справ, прокуратури, СБУ, об’єкти ДСНС).

Переліки критично важливих об’єктів готуються та затверджуються обласними, Київською міською держадміністраціями (військовими адміністраціями). Щодо кожного об’єкта перелік повинен містити найменування, місцезнаходження, за яким здійснюється відбір потужності, обґрунтування необхідності забезпечення пріоритетного електропостачання, граничне (мінімально допустиме) навантаження об’єкта в періоди з 00 год. 00 хв. до 6 год. 59 хв. годин та із 7 год. 00 хв. до 23 год. 59 хв. (МВт), найменування оператора системи передачі та оператора систем розподілу, до мереж якого приєднано зазначений об’єкт. Під час затвердження такого переліку обласна, Київська міська держадміністрація (військова адміністрація) проводить консультації з органами місцевого самоврядування, операторами систем розподілу та Держенергонаглядом щодо доцільності включення об’єкта до переліку, допустимих мінімальних рівнів навантаження, схем електропостачання зазначеного споживача, наявних на одній лінії живлення субспоживачів, які потребуватимуть відключення, тощо.

Відомості про об’єкти, що містяться в переліку, є інформацією з обмеженим доступом, вимога щодо захисту якої встановлена законом.

Крім того, визнано такими, що втратили чинність, низку постанов Кабінету Міністрів України.

Постанова діє протягом періоду воєнного стану і шести місяців після його припинення або скасування.

Нагадаємо, товари для відновлення енергоінфраструктури звільнять від ПДВ та мита

Також зверніть увагу на Правові позиції Верховного Суду щодо кримінальних правопорушень, пов’язаних з війною, та збірник Воєнний стан. Всі нормативні матеріали, алгоритми дій, роз’яснення, корисні ресурси.

Продовжити читання →

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Про затвердження Порядку визначення та застосування граничних величин споживання електричної потужності
||
№ Документа: 600
Дата прийняття: 24.05.2024
Дата набрання чинності: 28.06.2024
Дата реєстрації в Мінюсті: Немає
Номер реєстрації в Мінюсті: Немає
Внутрішній номер документа: Немає

Digital-партнер


© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2024
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.

Про затвердження Порядку визначення та застосування граничних величин споживання електричної потужності
||
№ Документа: 600
Дата прийняття: 24.05.2024
Дата набрання чинності: 28.06.2024
Дата реєстрації в Мінюсті: Немає
Номер реєстрації в Мінюсті: Немає
Внутрішній номер документа: Немає