Законодавство
Визначено процедуру інформування НАЗК про суттєві зміни у майновому стані
Набрав чинності наказ Національного агентства з питань запобігання корупції «Про затвердження Порядку інформування Національного агентства з питань запобігання корупції про суттєві зміни у майновому стані суб’єкта декларування» від 23 липня 2021 р. № 450/21.
Відповідно до затвердженого Порядку інформування про суттєві зміни у майновому стані здійснюється суб’єктами декларування, які є службовими особами, які займають відповідальне та особливо відповідальне становище, відповідно до Закону України «Про запобігання корупції», а також суб’єктами декларування, які займають посади, пов’язані з високим рівнем корупційних ризиків. Інші суб’єкти декларування повідомлення про суттєві зміни в майновому стані не подають.
У разі суттєвої зміни у майновому стані суб’єкта декларування, а саме отримання доходу, придбання майна або здійснення видатку на суму, яка перевищує 50 прожиткових мінімумів, встановлених для працездатних осіб на 1 січня року, у якому виник обов’язок щодо подання повідомлення, суб’єкт декларування у десятиденний строк з моменту отримання доходу, придбання майна або здійснення видатку зобов’язаний повідомити про це Національне агентство.
Читайте також: Нові рекомендації НАЗК стосовно конфлікту інтересів
Інформування Національного агентства суб’єкт декларування здійснює особисто шляхом заповнення відповідної електронної форми повідомлення про суттєві зміни у майновому стані суб’єкта декларування (додаток) після автентифікації у персональному електронному кабінеті Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Повідомлення подається незалежно від того, перебуває суб’єкт декларування в Україні чи за її межами.
Подання повідомлення до Реєстру підтверджується шляхом надсилання інформації про подання повідомлення суб’єкту декларування на адресу його електронної пошти, зазначену в персональному електронному кабінеті, та до персонального електронного кабінету суб’єкта декларування.
Паперова копія повідомлення до Національного агентства не подається. Повідомлення включається до Реєстру та оприлюднюється у публічній частині Реєстру (без відображення інформації з обмеженим доступом відповідно до законодавства).
Інформація, внесена до повідомлення, має бути також відображена в декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, яку такий суб’єкт декларування подає відповідно до Закону, а інформація про отримання доходу, придбання майна або здійснення видатку членом сім’ї суб’єкта декларування не подається.
Читайте також: Толерантність до корупції – (не) спосіб життя українського суспільства
Якщо вартість майна перевищує 50 прожиткових мінімумів, встановлених для працездатних осіб на 1 січня відповідного року, але була сплачена частинами, розмір кожної з яких не перевищує 50 прожиткових мінімумів, встановлених для працездатних осіб на 1 січня відповідного року, повідомлення подається після переходу права власності на таке майно. Про дохід, що був нарахований, але не сплачений (не отриманий), не повідомляється.
У разі придбання майна, вартість якого перевищує 50 прожиткових мінімумів, подається одне повідомлення, в якому зазначаються відомості у відповідних розділах щодо придбаного майна та здійсненого видатку.
При цьому у разі отримання доходу в негрошовій формі (спадщина, подарунок тощо), подається одне повідомлення, в якому зазначаються відомості у відповідних розділах щодо отриманого доходу в негрошовій формі та отриманого майна.
Якщо вартість майна, набутого у власність суб’єктом декларування, йому невідома, повідомлення не подається.
Нагадаємо, про відкриття валютного рахунка в установі банку-нерезидента інформувати НАЗК лише в е-формі.