Connect with us

Законодавство

Як аналізуватимуть файли фіксації митних процедур?

Дата публікації:

Набрав чинності наказ Міністерства фінансів України «Про затвердження Порядку зняття, обробки, проведення аналізу та зберігання матеріалів, отриманих із застосуванням засобів фото-, відеофіксації, надання інформації на запит» від 23 липня 2020 р. № 452.

Зняття та обробку файлів фото- та/або відеофіксації митних та інших формальностей здійснює посадова особа митних органів у програмному модулі «Облік матеріалів фото- та/або відеофіксації» Автоматизованої системи митного оформлення.

Строк зберігання файлів фотофіксації на сервері з можливістю їх перегляду не може становити менше 1095 днів з дня завершення митних процедур, а строк зберігання файлів відеофіксації на сервері з можливістю їх перегляду – не може становити менше 90 календарних днів з дня розміщення цих файлів на сервері.

Проведення аналізу інформації (фотознімків, відеозаписів) здійснюють уповноважені посадові особи структурних підрозділів митних органів, до компетенції яких належать повноваження з організації, координації та контролю роботи з питань виконання митних формальностей щодо товарів та транспортних засобів, проведення заходів із запобігання та протидії контрабанді, боротьби з порушеннями митних правил, моніторингу виконання митних формальностей за результатами застосування системи управління ризиками, а також посадові особи відповідних структурних підрозділів Держмитслужби, які згідно з посадовими обов’язками мають таке право.

Якщо за результатами проведеного аналізу виявлено ознаки порушення законодавства України з питань митної справи (суб’єктами господарювання, фізичними особами), посадова особа митного органу, яка виявила такі ознаки, письмово (разом з пропозиціями щодо вжиття заходів) доповідає про виявлене порушення керівнику митного органу та інформує структурний підрозділ Держмитслужби, що здійснює управління ризиками.

Інформація (фотознімки, відеозаписи), отримана за результатами використання митними органами засобів фото-, відеофіксації, може надаватись особам, якими переміщувались (переміщуються) товари, транспортні засоби, зафіксовані на фотознімках та/або у відеозаписах, на їх запит.

Запит про одержання інформації (фотознімків, відеозаписів), отриманої за результатами використання митними органами засобів фото-, відеофіксації під час переміщення товарів, транспортних засобів, подається в митний орган за місцем розташування її адміністративної будівлі за формою, наведеною в додатку до цього Порядку.

Разом із запитом особа надає в митний орган цифровий носій інформації (оптичний диск CD +/-R ємністю 700 Мб) для здійснення на нього запису запитуваної інформації.

Строк надання інформації за запитом особи становить 5 робочих днів з дня одержання митним органом запиту.

Законодавство

Для тривалих побачень засуджених з близькими родичами встановлено нові умови на час карантину

Опубліковано

on

Набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 22 липня 2020 р. № 641» від 2 грудня 2020 р. № 1191.

Новим пп. 21 п. 10 постанови КМУ № 641 «Про встановлення карантину та запровадження посилених протиепідемічних заходів на території із значним поширенням гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2» врегульовано порядок надання побачень засудженим та особам, узятим під варту, які перебувають в установах Державної кримінально-виконавчої служби України.

Зокрема, заборонено надання засудженим дозволів на короткочасні виїзди за межі установ виконання покарань, передбачених ч. 3 ст. 59, ч. 1 ст. 67, ст. 111 та ч. 1 ст. 130 КВК України, відвідування установ виконання покарань та слідчих ізоляторів Державної кримінально-виконавчої служби об’єднаннями громадян, представниками релігійних та благодійних організацій, надання побачень засудженим та особам, узятим під варту, які тримаються в таких установах, крім:

– відвідування зазначених установ працівниками правоохоронних органів, судів, представниками посольств і консульств відповідних держав, співробітниками Управління Верховного Комісара Організації Об’єднаних Націй у справах біженців, а також особами, зазначеними у ч. 1 ст. 24 КВК України та ч. 5 ст. 12 Закону України «Про попереднє ув’язнення»;

– побачень із захисниками та адвокатами або іншими фахівцями у галузі права, які за законом мають право на надання правової допомоги особисто чи за дорученням юридичної особи;

– короткострокових побачень з родичами або іншими особами, які відбуваються виключно в закритих умовах (через суцільне розмежувальне скло та переговорний пристрій) та з дотриманням протиепідемічних правил;

– тривалих побачень засуджених (за умови наявності в установах виконання покарань та слідчих ізоляторах Державної кримінально-виконавчої служби вільних приміщень для ізоляції засуджених) з близькими родичами за відсутності у них на момент побачення ознак інфікування COVID-19 та наявності у осіб, які прибули на побачення, лабораторно підтвердженого негативного результату тестування їх на COVID-19 методом полімеразної ланцюгової реакції, яке проведено не більш як за 48 годин до дня надання тривалого побачення, та оригіналу документа, що підтверджує оплату послуги виїзду працівника медичної лабораторії до засудженого з метою забору біоматеріалів для проведення тестування на COVID-19 зазначеним методом.

Після тривалого побачення засуджені протягом 14 діб перебувають в приміщеннях для ізоляції, де їм на 12-й день ізоляції (або за наявності ознак інфікування COVID-19) обов’язково проводиться тест на COVID-19 у присутності медичного працівника медичної частини філії державної установи «Центр охорони здоров’я Державної кримінально-виконавчої служби України».

Відвідування та побачення відбуваються виключно за умови використання  особами засобів індивідуального захисту, зокрема респіраторів або захисних масок, що закривають ніс та рот, у тому числі виготовлених самостійно, та відсутності у них на момент побачення ознак інфікування COVID-19.

Читати далі

Законодавство

Виконання резолюцій ООН щодо нерозповсюдження зброї масового знищення координуватиме МЗС

Опубліковано

on

Набрав чинності Указ Президента України «Про забезпечення виконання Україною резолюцій Ради Безпеки ООН стосовно нерозповсюдження зброї масового знищення та унеможливлення її використання в терористичних цілях» від 2 грудня 2020 р. № 528/2020.

Президент поклав на Міністерство закордонних справ України функції координатора виконання резолюцій Ради Безпеки ООН стосовно нерозповсюдження зброї масового знищення та унеможливлення її використання в терористичних цілях від 28 квітня 2004 р. № 1540 (2004) та від 15 грудня 2016 р. № 2325 (2016).

Кабінету Міністрів України доручено визначити міністерства, інші центральні органи виконавчої влади, на які відповідно до компетенції покладається виконання зобов’язань за резолюціями Ради Безпеки ООН.

Читати далі

Законодавство

Уряд підготує Національну стратегію зі створення безбар’єрного простору в Україні

Опубліковано

on

Набрав чинності Указ Президента України «Про забезпечення створення безбар’єрного простору в Україні» від 3 грудня 2020 р. № 533/2020.

Президент доручив Кабінету Міністрів України із залученням Національного інституту стратегічних досліджень, представників державних органів та органів місцевого самоврядування, інститутів громадянського суспільства, вчених, експертів, з урахуванням кращого вітчизняного та міжнародного досвіду розробити та затвердити до 12 квітня 2021 р. Національну стратегію зі створення безбар’єрного простору в Україні, спрямовану на поширення практик інклюзії, недискримінації, упровадження принципів доступності та універсального дизайну для забезпечення рівних можливостей для всіх суспільних груп населення, зокрема осіб з інвалідністю, літніх людей, молоді, жінок, а також батьків малолітніх дітей та дітей з інвалідністю.

Читати далі

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Facebook

TWITTER

Календар юриста

В тренді

Про затвердження Порядку зняття, обробки, проведення аналізу та зберігання матеріалів, отриманих із застосуванням засобів фото-, відеофіксації, надання інформації на запит
||
№ Документа: 452
Дата прийняття: 23.07.2020
Дата набрання чинності: 09.10.2020
Дата реєстрації в Мінюсті: 24.09.2020
Номер реєстрації в Мінюсті: 930/35213
Внутрішній номер документа: Немає

© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2020
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.

Telegram
Про затвердження Порядку зняття, обробки, проведення аналізу та зберігання матеріалів, отриманих із застосуванням засобів фото-, відеофіксації, надання інформації на запит
||
№ Документа: 452
Дата прийняття: 23.07.2020
Дата набрання чинності: 09.10.2020
Дата реєстрації в Мінюсті: 24.09.2020
Номер реєстрації в Мінюсті: 930/35213
Внутрішній номер документа: Немає