Connect with us

Законодавство

Як аналізуватимуть файли фіксації митних процедур?

Опубліковано

Набрав чинності наказ Міністерства фінансів України «Про затвердження Порядку зняття, обробки, проведення аналізу та зберігання матеріалів, отриманих із застосуванням засобів фото-, відеофіксації, надання інформації на запит» від 23 липня 2020 р. № 452.

Зняття та обробку файлів фото- та/або відеофіксації митних та інших формальностей здійснює посадова особа митних органів у програмному модулі «Облік матеріалів фото- та/або відеофіксації» Автоматизованої системи митного оформлення.

Строк зберігання файлів фотофіксації на сервері з можливістю їх перегляду не може становити менше 1095 днів з дня завершення митних процедур, а строк зберігання файлів відеофіксації на сервері з можливістю їх перегляду – не може становити менше 90 календарних днів з дня розміщення цих файлів на сервері.

Проведення аналізу інформації (фотознімків, відеозаписів) здійснюють уповноважені посадові особи структурних підрозділів митних органів, до компетенції яких належать повноваження з організації, координації та контролю роботи з питань виконання митних формальностей щодо товарів та транспортних засобів, проведення заходів із запобігання та протидії контрабанді, боротьби з порушеннями митних правил, моніторингу виконання митних формальностей за результатами застосування системи управління ризиками, а також посадові особи відповідних структурних підрозділів Держмитслужби, які згідно з посадовими обов’язками мають таке право.

Якщо за результатами проведеного аналізу виявлено ознаки порушення законодавства України з питань митної справи (суб’єктами господарювання, фізичними особами), посадова особа митного органу, яка виявила такі ознаки, письмово (разом з пропозиціями щодо вжиття заходів) доповідає про виявлене порушення керівнику митного органу та інформує структурний підрозділ Держмитслужби, що здійснює управління ризиками.

Інформація (фотознімки, відеозаписи), отримана за результатами використання митними органами засобів фото-, відеофіксації, може надаватись особам, якими переміщувались (переміщуються) товари, транспортні засоби, зафіксовані на фотознімках та/або у відеозаписах, на їх запит.

Запит про одержання інформації (фотознімків, відеозаписів), отриманої за результатами використання митними органами засобів фото-, відеофіксації під час переміщення товарів, транспортних засобів, подається в митний орган за місцем розташування її адміністративної будівлі за формою, наведеною в додатку до цього Порядку.

Разом із запитом особа надає в митний орган цифровий носій інформації (оптичний диск CD +/-R ємністю 700 Мб) для здійснення на нього запису запитуваної інформації.

Строк надання інформації за запитом особи становить 5 робочих днів з дня одержання митним органом запиту.

Продовжити читання →

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Про затвердження Порядку зняття, обробки, проведення аналізу та зберігання матеріалів, отриманих із застосуванням засобів фото-, відеофіксації, надання інформації на запит
||
№ Документа: 452
Дата прийняття: 23.07.2020
Дата набрання чинності: 09.10.2020
Дата реєстрації в Мінюсті: 24.09.2020
Номер реєстрації в Мінюсті: 930/35213
Внутрішній номер документа: Немає

Digital-партнер


© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2024
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.

Про затвердження Порядку зняття, обробки, проведення аналізу та зберігання матеріалів, отриманих із застосуванням засобів фото-, відеофіксації, надання інформації на запит
||
№ Документа: 452
Дата прийняття: 23.07.2020
Дата набрання чинності: 09.10.2020
Дата реєстрації в Мінюсті: 24.09.2020
Номер реєстрації в Мінюсті: 930/35213
Внутрішній номер документа: Немає