Connect with us

Законодавство

Як аналізуватимуть файли фіксації митних процедур?

Дата публікації:

Набрав чинності наказ Міністерства фінансів України «Про затвердження Порядку зняття, обробки, проведення аналізу та зберігання матеріалів, отриманих із застосуванням засобів фото-, відеофіксації, надання інформації на запит» від 23 липня 2020 р. № 452.

Зняття та обробку файлів фото- та/або відеофіксації митних та інших формальностей здійснює посадова особа митних органів у програмному модулі «Облік матеріалів фото- та/або відеофіксації» Автоматизованої системи митного оформлення.

Строк зберігання файлів фотофіксації на сервері з можливістю їх перегляду не може становити менше 1095 днів з дня завершення митних процедур, а строк зберігання файлів відеофіксації на сервері з можливістю їх перегляду – не може становити менше 90 календарних днів з дня розміщення цих файлів на сервері.

Проведення аналізу інформації (фотознімків, відеозаписів) здійснюють уповноважені посадові особи структурних підрозділів митних органів, до компетенції яких належать повноваження з організації, координації та контролю роботи з питань виконання митних формальностей щодо товарів та транспортних засобів, проведення заходів із запобігання та протидії контрабанді, боротьби з порушеннями митних правил, моніторингу виконання митних формальностей за результатами застосування системи управління ризиками, а також посадові особи відповідних структурних підрозділів Держмитслужби, які згідно з посадовими обов’язками мають таке право.

Якщо за результатами проведеного аналізу виявлено ознаки порушення законодавства України з питань митної справи (суб’єктами господарювання, фізичними особами), посадова особа митного органу, яка виявила такі ознаки, письмово (разом з пропозиціями щодо вжиття заходів) доповідає про виявлене порушення керівнику митного органу та інформує структурний підрозділ Держмитслужби, що здійснює управління ризиками.

Інформація (фотознімки, відеозаписи), отримана за результатами використання митними органами засобів фото-, відеофіксації, може надаватись особам, якими переміщувались (переміщуються) товари, транспортні засоби, зафіксовані на фотознімках та/або у відеозаписах, на їх запит.

Запит про одержання інформації (фотознімків, відеозаписів), отриманої за результатами використання митними органами засобів фото-, відеофіксації під час переміщення товарів, транспортних засобів, подається в митний орган за місцем розташування її адміністративної будівлі за формою, наведеною в додатку до цього Порядку.

Разом із запитом особа надає в митний орган цифровий носій інформації (оптичний диск CD +/-R ємністю 700 Мб) для здійснення на нього запису запитуваної інформації.

Строк надання інформації за запитом особи становить 5 робочих днів з дня одержання митним органом запиту.

Законодавство

Довічне позбавлення волі з конфіскацією майна за колабораціонізм

Опубліковано

on

У Верховній Раді України зареєстровано проект Закону «про внесення змін до Кримінального кодексу України та Кримінального процесуального кодексу України (щодо кримінальної відповідальності за побутове, адміністративне, економічне, військове, політичне, військово-політичне та інше співробітництво з державою-агресором – колабораціонізм)» № 5135.

Новою ст. 111-1 Кримінального кодексу України пропонується встановити, що колабораціонізм, тобто умисне і добровільне співробітництво громадянина України з державою-агресором або її представниками у будь-якій формі, в інтересах держави-агресора і на шкоду національній безпеці України чи її союзників, – караються позбавленням волі на строк від трьох до п’яти років з конфіскацією майна або без такої.

Ті самі дії, якщо вони вчинені особою, яка є представником влади, або повторно, або за попередньою змовою групою осіб, або поєднані з розпалюванням національної чи релігійної ворожнечі, – караються позбавленням волі на строк від п’яти до десяти років з конфіскацією майна або без такої.

Ті самі дії, які призвели до загибелі людей або інших тяжких наслідків, – караються позбавленням волі на строк від десяти до п’ятнадцяти років або довічним позбавленням волі з конфіскацією майна або без такої.

Публічні заклики до колабораціонізму, а також виготовлення матеріалів із закликами до колабораціонізму з метою їх розповсюдження або розповсюдження таких матеріалів – караються виправними роботами на строк до двох років або арештом на строк до шести місяців, або позбавленням волі на строк до трьох років.

Під формами колабораціонізму розуміються, зокрема:

– участь у збройному конфлікті на боці держави-агресора;

– публічні заклики, спрямовані на підтримку чи співробітництво з державою-агресором та/або окупаційною владою;

– ведення господарської діяльності спільно з окупаційною владою та суб’єктами господарювання, які знаходяться на території Автономної Республіки Крим, міста Севастополя та на територіях окремих районів Донецької та Луганської областей, незалежно від місця реєстрації таких суб’єктів господарювання;

– організація та проведення під контролем держави-агресора виборів, референдумів, опитувань, плебісцитів та інших форм безпосереднього волевиявлення громадян на тимчасово окупованих територіях;

– організація масових заходів політичного характеру (мітинги, демонстрації, пікетування, страйки тощо), в рамках співробітництва з державою-агресором, з метою сприяння та надання їй допомоги у здійсненні агресивних дій проти України, підтримки органів, самопроголошених чи створених державою-агресором, які виконували чи виконують на тимчасово окупованій території функції, властиві органам державної влади чи органам місцевого самоврядування, а також активна участь у таких заходах з метою підтримки цих органів тощо.

Читати далі

Законодавство

Запроваджено інформаційну систему управління людськими ресурсами в державних органах

Опубліковано

on

Набрав чинності наказ Національного агентства України з питань державної служби «Про впровадження інформаційної системи управління людськими ресурсами в державних органах» від 16 січня 2021 р. № 6-21.

Як повідомляє Національне агентство України з питань державної служби, наказ регламентує роботу інформаційної системи управління людськими ресурсами в державних органах (HRMIS) та створює юридичні умови для подальшого впровадження HRMIS.

Зокрема, наказом затверджено форму:

– Договору про надання доступу (підключення) до інформаційної системи управління людськими ресурсами в державних органах;

– Згоди на обробку персональних даних в інформаційній системі управління людськими ресурсами в державних органах;

– Заяви про організацію доступу до інформаційної системи управління людськими ресурсами в державних органах.

Генеральний департамент з питань цифровізації у сфері державної служби має забезпечити розміщення інформаційних та методичних матеріалів щодо функціонування інформаційної системи управління людськими ресурсами в державних органах у розділі «Про HRMIS» офіційного веб-сайту підсистеми «Публічний портал» інформаційної системи управління людськими ресурсами в державних органах за посиланням: https://public.nads.gov.ua.

Читати далі

Законодавство

Конгрес місцевих та регіональних влад при Президентові України утворено

Опубліковано

on

Набрав чинності Указ Президента України «Про Конгрес місцевих та регіональних влад при Президентові України» від 25 лютого 2021 р. № 73/2021, яким утворено Конгрес місцевих та регіональних влад при Президентові України як консультативно-дорадчий орган.

Керівникові Офісу Президента України доручено внести у семиденний строк проект Положення про Конгрес.

Визнано таким, що втратив чинність, Указ Президента України «Про Раду розвитку громад та територій» від 18 грудня 2019 р. № 909.

Нагадаємо, що Конгрес місцевих та регіональних влад розробить Муніціпальний кодекс.

Читати далі

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Facebook

TWITTER

Календар юриста

В тренді

Про затвердження Порядку зняття, обробки, проведення аналізу та зберігання матеріалів, отриманих із застосуванням засобів фото-, відеофіксації, надання інформації на запит
||
№ Документа: 452
Дата прийняття: 23.07.2020
Дата набрання чинності: 09.10.2020
Дата реєстрації в Мінюсті: 24.09.2020
Номер реєстрації в Мінюсті: 930/35213
Внутрішній номер документа: Немає

© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2020
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.

Telegram
Про затвердження Порядку зняття, обробки, проведення аналізу та зберігання матеріалів, отриманих із застосуванням засобів фото-, відеофіксації, надання інформації на запит
||
№ Документа: 452
Дата прийняття: 23.07.2020
Дата набрання чинності: 09.10.2020
Дата реєстрації в Мінюсті: 24.09.2020
Номер реєстрації в Мінюсті: 930/35213
Внутрішній номер документа: Немає