Connect with us

Законодавство

Як іноземні фільми проходитимуть культурний тест для отримання держпідтримки?

Дата публікації:

Набрав чинності наказ Міністерства культури та інформаційної політики України «Про затвердження Порядку подання заяв та отримання висновків про проходження фільмом культурного тесту» від 9 липня 2020 р. № 1948.

Відповідно до затвердженого Порядку іноземний суб’єкт кінематографії до завершення виробництва фільму подає до Держкіно заяву про надання попереднього висновку про проходження фільмом, виробництво якого планується чи відбувається, культурного тесту, за формою згідно з додатком 1 до цього Порядку.

До заяви додаються:

  • документи, визначені абз. 2 ч. 6 ст. 11 Закону;
  • копії документів, що посвідчують особу та підтверджують громадянство авторів фільму, членів творчої та знімальної груп, та їх згоду на обробку персональних даних;
  • копії документів, що підтверджують відсутність резидентів серед власників, учасників, акціонерів, у тому числі кінцевих бенефіціарних власників (контролерів), а також посадових осіб іноземного суб’єкта кінематографії, які здійснюють виробництво цього фільму.

Протягом одного року з дня завершення виробництва фільму іноземний суб’єкт кінематографії, який отримав попередній висновок про проходження фільмом культурного тесту, подає до Держкіно заяву про надання висновку про проходження фільмом, виробництво якого завершено, культурного тесту з метою отримання державної підтримки кінематографії у формі, визначеній п. 4 ч. 1 ст. 7 Закону, за формою згідно з додатком 2 до цього Порядку.

Підписуйтесь на LexInform в Telegram. Найважливіші юридичні новини

До заяви додаються документи, визначені ч. 9 ст. 11 Закону.

Іноземний суб’єкт кінематографії подає заяви, передбаченні пунктами 3, 4 цього Порядку, та документи, що додаються до заяви, за посередництвом українського суб’єкта кінематографії на підставі укладеного між такими суб’єктами договору, за яким український суб’єкт кінематографії залучається до виробництва фільму на території України.

Протягом двох днів з дати надходження заяви та документів, що додаються до заяви, Держкіно передає їх на розгляд Ради з державної підтримки кінематографії.

За результатами розгляду Рада надає попередній висновок про проходження фільмом культурного тесту за формою згідно з додатком 3 до цього Порядку або висновок про проходження фільмом культурного тесту, за формою згідно з додатком 4 до цього Порядку.

Щодо фільмів, які відповідають вимогам абз. 3 ч. 2 ст. 7 Закону, у відповідному висновку, що надається за формою, визначеною додатком 3 або 4 до цього Порядку, зазначається, що фільм вважається таким, що пройшов культурний тест.

Держкіно надає іноземному суб’єкту кінематографії попередній висновок або висновок та рішення Держкіно про надання або відмову у наданні іноземному суб’єкту кінематографії державної підтримки кінематографії у формі, визначеній п. 4 ч. 1 ст. 7 Закону, повністю або частково у спосіб зазначений у заяві.

Законодавство

Розгляд клопотань про дозвіл на проведення розвідувальних заходів не фіксуватимуть технічними засобами

Опубліковано

on

Набрав чинності Закон України «Про внесення змін до Закону України «Про судоустрій і статус суддів» щодо вирішення окремих питань, пов’язаних з проведенням розвідувальних заходів» від 21 травня 2021 р. № 1473-IX.

Змінами до Закону України «Про судоустрій і статус суддів» передбачено, що:

– при розгляді справ перебіг судового процесу фіксується технічними засобами в порядку, встановленому законом, крім справ щодо надання дозволу на проведення розвідувальних заходів (ч. 6 ст. 11);

– голова апеляційного суду здійснює відповідно до Закону України «Про розвідку» повноваження уповноваженого судді щодо судового контролю за дотриманням прав, свобод та інтересів осіб під час здійснення розвідувальної діяльності та/або призначає суддю (суддів) з числа суддів апеляційного суду для здійснення таких повноважень під час розгляду питання про надання дозволу на проведення розвідувальних заходів (п. 9-1 ч. 1 ст. 29).

Підписуйтесь на LexInform в Telegram. Найважливіші юридичні новини
Читати далі

Законодавство

Скасовано мораторій на пені та штрафи за кредитними договорами з громадянами із зони АТО/ООС

Опубліковано

on

Набрав чинності Закон України «Про внесення змін до Закону України «Про тимчасові заходи на період проведення антитерористичної операції» для відновлення законних прав і свобод громадян щодо управління власним майном та отримання кредитних послуг» від 19 травня 2021 р. № 1451-IX.

Змінами до Закону України «Про тимчасові заходи на період проведення антитерористичної операції»:

– скасовано мораторій на нарахування пені та/або штрафів на основну суму заборгованості із зобов’язань за кредитними договорами та договорами позики, укладеними з громадянами України, місцем проживання яких є територія проведення антитерористичної операції, крім населених пунктів згідно з переліками, передбаченими ч. 4 ст. 4 цього Закону, якщо такі договори укладені після 1 травня 2021 р. або до яких після 1 травня 2021 р. за погодженням сторін вносилися зміни в частині продовження строків виконання зобов’язань та/або зменшення розміру процентів, штрафних санкцій (ст. 2);

– встановлено, що заходи щодо збереження майна, що знаходиться в іпотеці, не поширюються на нерухоме майно громадян України, фізичних осіб – підприємців, юридичних осіб – суб’єктів малого і середнього підприємництва, місцем розташування якого є територія проведення антитерористичної операції, крім населених пунктів згідно з переліками, передбаченими ч. 4 ст. 4 цього Закону, оформлене в іпотеку з метою забезпечення виконання зобов’язань за договорами, укладеними після 1 травня 2021 р., або за договорами, до яких після 1 травня 2021 р. за погодженням сторін вносилися зміни в частині продовження строків виконання зобов’язань та/або зменшення розміру процентів, штрафних санкцій (ст. 9).

Підписуйтесь на LexInform в Telegram. Найважливіші юридичні новини

Нагадаємо, що відповідно до ст. 9 Закону України «Про тимчасові заходи на період проведення антитерористичної операції» протягом терміну дії цього Закону щодо нерухомого майна, розташованого на території проведення антитерористичної операції, що належить громадянам України (у тому числі фізичним особам – підприємцям) або юридичним особам – суб’єктам малого і середнього підприємництва та перебуває в іпотеці, зупиняється дія ст. 37 (у частині реалізації права іпотекодержателя на набуття права власності на предмет іпотеки), ст. 38 (у частині реалізації права іпотекодержателя на продаж предмета іпотеки), ст. 40 (у частині виселення мешканців із житлових будинків та приміщень, переданих в іпотеку, щодо яких є судове рішення про звернення стягнення на такі об’єкти), ст.ст. 41, 4347 (у частині реалізації предмета іпотеки на прилюдних торгах) Закону України «Про іпотеку».

Читати далі

Законодавство

Вимоги до набуття статусу адвоката змінять

Опубліковано

on

Набрав чинності Указ Президента України «Про Стратегію розвитку системи правосуддя та конституційного судочинства на 2021 – 2023 роки» від 11 червня 2021 р. № 231/2021, яким затверджено вказану Стратегію, що включає:

1) розвиток системи правосуддя:

  • покращення доступу до правосуддя;
  • зміцнення незалежності судової влади та підзвітності суспільству;
  • суддівська кар’єра та відповідальність суддів;
  • система органів прокуратури;
  • удосконалення інституту адвокатури, зокрема посилення гарантій адвокатської діяльності, її видів і професійних прав адвокатів, удосконалення самоврядності адвокатури, конкретизацію підстав, процедур притягнення адвоката до дисциплінарної відповідальності та порядку оскарження рішення про притягнення до такої відповідальності, запровадження інституту спрощеного дисциплінарного провадження, удосконалення порядку розгляду скарг на дії адвоката, перегляд вимог щодо набуття права на зайняття адвокатською діяльністю, запровадження прозорої процедури проведення єдиного кваліфікаційного іспиту, стажування кандидатів, порядку ведення Єдиного реєстру адвокатів України;

2) розвиток конституційного судочинства, зокрема удосконалення:

  • механізмів перевірки доброчесності суддів Конституційного Суду України та дотримання ними стандартів професійної етики;
  • процедур конкурсного відбору кандидатур на посаду судді Конституційного Суду України, ефективної перевірки їх на доброчесність та відповідність рівню професійної компетентності та високим моральним якостям (із можливим залученням міжнародних експертів).

Водночас, визнано таким, що втратив чинність, Указ Президента України від 20 травня 2015 р. № 276 «Про Стратегію реформування судоустрою, судочинства та суміжних правових інститутів на 2015 – 2020 роки».

Підписуйтесь на LexInform в Telegram. Найважливіші юридичні новини
Читати далі

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Facebook

TWITTER

Календар юриста

В тренді

Про затвердження Порядку подання заяв та отримання висновків про проходження фільмом культурного тесту
||
№ Документа: 1948
Дата прийняття: 09.07.2020
Дата набрання чинності: 28.08.2020
Дата реєстрації в Мінюсті: 17.08.2020
Номер реєстрації в Мінюсті: 792/35075
Внутрішній номер документа: Немає

© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2021
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.

Telegram
Про затвердження Порядку подання заяв та отримання висновків про проходження фільмом культурного тесту
||
№ Документа: 1948
Дата прийняття: 09.07.2020
Дата набрання чинності: 28.08.2020
Дата реєстрації в Мінюсті: 17.08.2020
Номер реєстрації в Мінюсті: 792/35075
Внутрішній номер документа: Немає