Connect with us

Законодавство

На антикорупційну експертизу проекту нормативного акта – 10 днів

Дата публікації:

Набрав чинності наказ Національного агентства з питань запобігання корупції «Про затвердження Порядку проведення антикорупційної експертизи Національним агентством з питань запобігання корупції» від 29 липня 2020 р. № 325/20.

Ним передбачено, що Національне агентство здійснює моніторинг актів законодавства, проектів актів, внесених на розгляд Верховної Ради України або Кабінету Міністрів України, з метою виявлення в них корупціогенних норм за Методологією проведення антикорупційної експертизи, затвердженою Національним агентством.

У разі виявлення корупціогенних норм за результатами моніторингу проектів актів, внесених на розгляд Верховної Ради України або Кабінету Міністрів України, Національне агентство проводить антикорупційну експертизу таких проектів актів.

НАЗК інформує відповідний комітет Верховної Ради України або Кабінет Міністрів України про проведення антикорупційної експертизи відповідного проекту акта, що є підставою для зупинення процедури його розгляду або прийняття, але на строк не більше 10 календарних днів.

Днем початку строку проведення антикорупційної експертизи проекту акта вважається наступний календарний день за днем такого інформування.

Антикорупційна експертиза проекту акта повинна бути завершена у строк не більше ніж 10 календарних днів з дня початку строку її проведення.

До проведення експертизи залучаються представники Громадської ради при Національному агентстві. НАЗК інформує Громадську раду про проведення антикорупційної експертизи відповідних проектів актів не пізніше наступного робочого дня з дня початку строку проведення антикорупційної експертизи.

Громадська рада надає обґрунтовані пропозиції НАЗК не пізніше ніж за 4 календарні дні до завершення строку проведення антикорупційної експертизи. Подані Громадською радою пропозиції розглядаються при підготовці висновків антикорупційної експертизи.

До проведення антикорупційної експертизи проектів актів НАЗК може залучати фахівців державних органів, підприємств, установ, організацій, а також експертів міжнародних організацій, представників громадських об’єднань за їх згодою.

Результати антикорупційної експертизи проекту акта викладаються у висновку антикорупційної експертизи.

Висновки антикорупційної експертизи НАЗК надсилає до відповідного комітету Верховної Ради України або Кабінету Міністрів України не пізніше наступного дня з дня їх підписання.

Висновок антикорупційної експертизи підлягає оприлюдненню протягом 5 днів після його підписання на офіційному веб-сайті НАЗК.

Законодавство

Тарифи на транспортування аміаку магістральними трубопроводами встановлює Мінекономік

Опубліковано

on

Набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України «Про внесення зміни у додаток до постанови Кабінету Міністрів України від 25 грудня 1996 р. № 1548» від 13 жовтня 2020 р. № 995.

Новим п. 9-2 додатку до постанови Кабінету Міністрів України від 25 грудня 1996 р. № 1548 «Про встановлення повноважень органів виконавчої влади та виконавчих органів міських рад щодо регулювання цін (тарифів)» визначено, що Мінекономіки встановлює тарифи на транспортування (переміщення) аміаку магістральними трубопроводами України, що поставляється споживачам України

Читати далі

Законодавство

Мінцифра наполягає на легалізації віртуальних активів в Україні

Опубліковано

on

Комітет з питань цифрової трансформації рекомендував Верховній Раді прийняти за основу проект Закону «Про віртуальні активи» від 11 червня 2020 р. № 3637, який легалізовуватиме віртуальні активи в Україні.

«Легалізація ринку віртуальних активів дозволить українським компаніям офіційно працювати з банківською системою та вивести  свій бізнес у правовий простір. Профільний законопроект дозволить компаніям реєструвати бізнес в Україні, а блокчейн-спеціалістам – реалізовувати власні проекти в українській юрисдикції. Крім того, Закон «Про віртуальні активи» сприятиме усуненню ризиків для роботи міжнародних блокчейн-компаній й залученню іноземних інвестицій», – пояснив заступник Міністра цифрової трансформації з питань розвитку IT Олександр Борняков.

Профільний законопроект «Про віртуальні активи»:

– формує правове поле ринку віртуальних активів: правовий статус, класифікація, права власності та інші ключові юридичні дефініції;

– адаптує рекомендації FATF щодо фінансового моніторингу ринку віртуальних активів;

– визначає перелік професійних постачальників послуг віртуальних активів та їх реєстрацію;

– визначає регулятора ринку – Мінцифру (в окремих випадках НБУ та НКЦПФР).

Читати далі

Законодавство

672 млн грн – на держпідтримку страхування агропродукції

Опубліковано

on

Мінекономіки спільно з НБУ презентували зміни до Закону «Про особливості страхування сільськогосподарської продукції з державною підтримкою».

Запропонованими змінами визначено:

– суб’єкти ринку страхування агропродукції з державною підтримкою, вимоги до них, їх права та обов’язки;

– договори страхування: права та обов’язки, предмет договору, істотні умови договору, припинення договору;

– правила страхування, страхові ризики, страхові випадки, страхова сума, страховий платіж тощо;

– збиток у разі настання страхового випадку при страхуванні урожаю, страхове відшкодування;

– механізм надання державної підтримки сільгоспвиробникам для страхування їх продукції;

– інформаційне забезпечення страхування сг продукції з державною підтримкою.

Крім того, вносяться зміни щодо:

– скасування положення щодо страхування сільськогосподарської продукції через Аграрний страховий пул;

– уточнення повноважень Уповноваженого органу, що здійснює державний нагляд за страховою діяльністю.

«Нам треба забезпечити можливість для фермерів користуватися тим, чим користуються в усіх країнах світу. Державна підтримка агрострахування є в США, Канаді, в країнах ЄС. Це абсолютно нормальна міжнародна практика. На державну підтримку страхування агропродукції ми плануємо спрямувати у наступному році 672 млн гривень. Це тот старт, який дозволить створити умови для формування ринку агрострахування», – зазначив Міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Ігор Петрашко.

Після коментарів від міністерств і погодження позицій законопроект буде внесений від Кабінету Міністрів у Верховну Раду.

Читати далі

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Facebook

TWITTER

Календар юриста

В тренді

Про затвердження Порядку проведення антикорупційної експертизи Національним агентством з питань запобігання корупції
||
№ Документа: 325/20
Дата прийняття: 29.07.2020
Дата набрання чинності: 28.08.2020
Дата реєстрації в Мінюсті: 14.08.2020
Номер реєстрації в Мінюсті: 787/35070
Внутрішній номер документа: Немає

© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2020
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.

Telegram
Про затвердження Порядку проведення антикорупційної експертизи Національним агентством з питань запобігання корупції
||
№ Документа: 325/20
Дата прийняття: 29.07.2020
Дата набрання чинності: 28.08.2020
Дата реєстрації в Мінюсті: 14.08.2020
Номер реєстрації в Мінюсті: 787/35070
Внутрішній номер документа: Немає