Законодавство
Як отримати житло правоохоронцям на умовах лізингу?
Набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України «Про затвердження Порядку забезпечення Державною іпотечною установою поліцейських та осіб рядового і начальницького складу служби цивільного захисту житлом на умовах фінансового лізингу» від 14 листопада 2018 р. № 1201.
Поліцейський або особа рядового чи начальницького складу служби цивільного захисту (далі – працівник) можуть укласти з державною іпотечною установою (далі – ДІУ) договори фінансового лізингу на умовах компенсації чистини лізингових платежів, якщо заявник:
- перебуває на обліку щодо поліпшення житлових умов;
- має вислугу не менше 2-х років (окрім учасників бойових дій);
- має не менше 5-ти років до виходу на пенсію.
Строк дії таких договорів становить від 5 до 20 років.
У фінансовий лізинг передається житло, що перебувало в експлуатації до 20 років чи його реконструкція здійснена за 10 років чи менше до укладення договору фінлізингу.
Житло має відповідати нормативній площі:
- 31,5 кв. м. загальної площі на 1 заявника чи + 1 член сім’ї;
- додатково 21 кв. м. на кожного наступного члена сім’ї, але не більше ніж 73,5 кв. м.
Для отримання житла на умовах лізингу кандидат спочатку має подати органу забезпечення житлом за місцем проходження служби (або відрядження) (далі – орган) заяву із зазначенням найменування населеного пункту, де перебуває таке житло, загальної площі та кількості кімнат, інших характеристик, зокрема щодо доступу до житла (наприклад для осіб з особливими потребами).
Документи розглядаються протягом 10 робочих днів та у разі погодження, підрозділу апарату МВС, ДСНС чи Нацполіції надаються дані про заявника, специфікацію житла, та про дату граничного віку перебування особи на службі.
Після цього підрозділи подають узагальнену інформації про працівника, про житло та про відповідні органи забезпечення житлом до ДІУ, яка в свою чергу розглядає отримані відомості протягом 30 календарних днів.
Орган забезпечення житлом, після отримання інформації про наявність житла, суми лізингового платежу та інші істотні умови договору лізингу від ДІУ, повідомляє про це заявника протягом 5 робочих днів. Вартість житла, яка установлена договором, протягом всього строку його дії не змінюватиметься.
Заявник для укладення договорів лізингу та про компенсацію платежів повинен подати копії:
- паспорта та коду РНОКПП;
- довідок про реєстрацію місця проживання заявника та кожного члена його сім’ї (якщо проживають разом);
- довідку про доходи членів сім’ї заявника за останні 5 місяців; тощо.
Працівнику компенсують частину лізингових платежів залежно від вислуги:
- від 5 до 10 років – сплачуватиме щомісячний платіж на 10% менше;
- від 10 до 15 років – на 20%;
- від 15 років і більше – на 30%;
Додатково зменшиться платіж на 5% чи на 10% за наявності 1 чи 2 дітей у заявника відповідно.
Несплачені лізингові платежі погашаються в повному обсязі органом забезпечення житлом у разі звільнення особи із служби у зв’язку з отриманням поранення під час виконання службових обов’язків та встановлення інвалідності I групи, чи загибелі за таких самих умов.
You must be logged in to post a comment Login