Connect with us

Lexinform™ - платформа важливої правової інформації.

Для правників усіх спеціалізацій - свіжі новини про найважливіші нормативні акти і законопроекти з погляду їх значущості, показові та прецедентні рішення судів, коментарі до цих рішень, юридичний аналіз правових позицій, зокрема – рішень Верховного Суду.

Правові новини охоплюють події в Україні, а також світові юридичні новини, які справляють вплив на нашу правову дійсність, в тому числі – на розвиток вітчизняного законодавства та правової системи в цілому.

Репортажі та фахові звіти про найцікавіші заходи в царині права дадуть можливість не лишити поза увагою жодної значної події, а календар прийдешніх науково-практичних конференцій, форумів, круглих столів, експертних нарад та інших зібрань, присвячених нагальним юридичним проблемам, - допоможе не пропустити майбутніх заходів.

Тут постійно накопичуються варіанти розв’язання складних правових питань, неординарні юридичні висновки, аналітичні матеріали з практики правозастосування, досудового розв’язання спорів, зокрема арбітражу і медіації.

Автори - досвідчені адвокати, знані фахівці з різних галузей права пропонують власне тлумачення норм права та випробувані практичні прийоми, переможні правові аргументи для судового спору.

Законодавство

Як отримати житло правоохоронцям на умовах лізингу?

Опубліковано

on

Набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України «Про затвердження Порядку забезпечення Державною іпотечною установою поліцейських та осіб рядового і начальницького складу служби цивільного захисту житлом на умовах фінансового лізингу» від 14 листопада 2018 р. № 1201.

Поліцейський або особа рядового чи начальницького складу служби цивільного захисту (далі – працівник) можуть укласти з державною іпотечною установою (далі – ДІУ) договори фінансового лізингу на умовах компенсації чистини лізингових платежів, якщо заявник:

 • перебуває на обліку щодо поліпшення житлових умов;
 • має вислугу не менше 2-х років (окрім учасників бойових дій);
 • має не менше 5-ти років до виходу на пенсію.

Строк дії таких договорів становить від 5 до 20 років.

У фінансовий лізинг передається житло, що перебувало в експлуатації до 20 років чи його реконструкція здійснена за 10 років чи менше до укладення договору фінлізингу.

Житло має відповідати нормативній площі:

 • 31,5 кв. м. загальної площі на 1 заявника чи + 1 член сім’ї;
 • додатково 21 кв. м. на кожного наступного члена сім’ї, але не більше ніж 73,5 кв. м.

Для отримання житла на умовах лізингу кандидат спочатку має подати органу забезпечення житлом за місцем проходження служби (або відрядження) (далі – орган) заяву із зазначенням найменування населеного пункту, де перебуває таке житло, загальної площі та кількості кімнат, інших характеристик, зокрема щодо доступу до житла (наприклад для осіб з особливими потребами).

Документи розглядаються протягом 10 робочих днів та у разі погодження, підрозділу апарату МВС, ДСНС чи Нацполіції надаються дані про заявника,  специфікацію житла, та про дату граничного віку перебування особи на службі.

Після цього підрозділи подають узагальнену інформації про працівника, про житло та про відповідні органи забезпечення житлом до ДІУ, яка в свою чергу розглядає отримані відомості протягом 30 календарних днів.

Орган забезпечення житлом, після отримання інформації про наявність житла, суми лізингового платежу та інші істотні умови договору лізингу від ДІУ, повідомляє про це заявника протягом 5 робочих днів. Вартість житла, яка установлена договором, протягом всього строку його дії не змінюватиметься.

Заявник для укладення договорів лізингу та про компенсацію платежів повинен подати копії:

 • паспорта та коду РНОКПП;
 • довідок про реєстрацію місця проживання заявника та кожного члена його сім’ї (якщо проживають разом);
 • довідку про доходи членів сім’ї заявника за останні 5 місяців; тощо.

Працівнику компенсують частину лізингових платежів залежно від вислуги:

 • від 5 до 10 років – сплачуватиме щомісячний платіж на 10% менше;
 • від 10 до 15 років – на 20%;
 • від 15 років і більше – на 30%;

Додатково зменшиться платіж на 5% чи на 10% за наявності 1 чи 2 дітей у заявника відповідно.

Несплачені лізингові платежі погашаються в повному обсязі органом забезпечення житлом у разі звільнення особи із служби у зв’язку з отриманням поранення під час виконання службових обов’язків та встановлення інвалідності I групи, чи загибелі за таких самих умов.

Законодавство

У разі спалаху кору чи краснухи невакцинованих осіб не допускатимуть до планової госпіталізації

Опубліковано

on

Набрав чинності наказ Міністерства охорони здоров’я України «Про затвердження Порядку проведення епідеміологічного нагляду за кором, краснухою та синдромом вродженої краснухи» від 23 квітня 2019 р. № 954.

Згідно із затвердженим Порядком, елімінація кору та краснухи вважається підтвердженою (верифікованою) у разі відсутності стійкого передавання вірусів кору та краснухи в країні протягом не менше ніж 36 місяців.

У разі виявлення спалаху кору (розділ VII), краснухи у навчальних, оздоровчих закладах, закладах з цілодобовим перебуванням дітей чи дорослих, закладах охорони здоров’я незалежно від форми власності та відомчого підпорядкування працівники, залучені до епіднагляду за інфекційними хворобами, подають інформацію про спалах до територіальних закладів громадського здоров’я.

Випадки кору/краснухи, для яких доведено наявність епідеміологічного зв’язку мають реєструватися як один спалах, незалежно від місця їх виявлення.

У разі реєстрації спалаху кору, краснухи до навчальних закладів, закладів для дітей чи дорослих з цілодобовим перебуванням з моменту виявлення першого хворого до 21 дня з моменту виявлення останнього хворого до закладу не приймаються особи, що не хворіли на кір, краснуху, або особи, які не отримали щеплення проти цих інфекцій.

Особи, що контактували з хворим на кір або краснуху, які не мають документального підтвердження про отримання необхідної за віком кількості доз вакцини проти кору та краснухи або про захворювання на кір або краснуху в анамнезі, не допускаються до планової госпіталізації до закладів охорони здоров’я, крім інфекційних лікарень та інфекційних відділень лікарень, протягом усього періоду медичного спостереження.

Читати далі

Законодавство

Фінанси об’єктів, пов’язані з держтаємницею, перевірятимуть за невизначеною кількістю порядків

Опубліковано

on

Набрав чинності наказ Державної аудиторської служби України «Про внесення зміни до Порядку проведення заходів державного фінансового контролю Держаудитслужбою та її міжрегіональними територіальними органами в державних органах, органах місцевого самоврядування, на підприємствах, в установах та організаціях, що провадять діяльність, пов’язану з державною таємницею» від 23 квітня 2019 р. № 114.

У новій редакції викладено пункт 2 Порядку, згідно з яким  Держаудитслужба та її міжрегіональні територіальні органи здійснюють заходи державного фінансового контролю в установах та організаціях, що провадять діяльність, пов’язану з державною таємницею, відповідно до порядків проведення державного фінансового аудиту та інспектування, установлених Кабінетом Міністрів України, з урахуванням особливостей, визначених Порядком організації та забезпечення режиму секретності в державних органах, органах місцевого самоврядування, на підприємствах, в установах і організаціях, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 18 грудня 2013 р. № 939 та цим Порядком.

Попередня редакція містила конкретний перелік з 5-ти порядків проведення аудиту, установлених КМУ.

Читати далі

Законодавство

Український інститут закуповуватиме товари і послуги для кожного заходу окремо

Опубліковано

on

Набрав чинності наказ Міністерства економічного розвитку і торгівлі України “Про внесення змін до Порядку визначення предмета закупівлі” від 7 травня 2019 р. № 790.

Пункт 17 розділу II викладено в новій редакції, за якою визначення предмета закупівлі товарів і послуг, необхідних для проведення культурно-мистецьких заходів (створення нових постановок, концертів, виготовлення (створення) вихідних фільмових матеріалів, аудіовізуальних творів), а також заходів з реалізації державної політики у сфері відновлення та збереження національної пам’яті, популяризації читання та української літератури у світі, здійснюється за обсягом, номенклатурою та місцем поставки товарів або надання послуг окремо для кожного заходу, якщо такий захід включено не лише до планів роботи на відповідний період Міністерства культури України та Українського інституту національної пам’яті, а й Українського інституту книги.

До цього ж розділу додали пункт 22, яким встановили подібну схему визначення предмета закупівлі і для Українського інституту.

Читати далі

В тренді

Про затвердження Порядку забезпечення Державною іпотечною установою поліцейських та осіб рядового і начальницького складу служби цивільного захисту житлом на умовах фінансового лізингу
||
№ Документа: 1201
Дата прийняття: 14.11.2018
Дата набрання чинності: 17.01.2019
Дата реєстрації в Мінюсті: Немає
Номер реєстрації в Мінюсті: Немає
Внутрішній номер документа: Немає
 

Підпишись на нашу розсилку.

Юридичні новини 1 раз на день у твоїй поштовій скринці.