Connect with us

Законодавство

Як працюватимуть банки в умовах воєнного стану?

Набрала чинності постанова Правління Національного банку України «Про затвердження Положення про порядок зберігання Національним банком України та банками України документів в умовах особливого періоду» від 29 листопада 2019 р. № 143.

Залежно від рівня ризику для банківської системи України, масштабу загрози, інших факторів визначено три етапи функціонування банківської системи України в умовах особливого періоду, а саме:

  • перший етап – оголошення мобілізації на всій території України та/або введення в окремих місцевостях України воєнного стану без обмеження конституційних прав і свобод людини та громадянина, прав і законних інтересів юридичних осіб;
  • другий етап – оголошення мобілізації на всій території України та введення в окремих місцевостях України воєнного стану у зв’язку зі збройною агресією чи загрозою нападу, небезпекою для державної незалежності України, її територіальної цілісності з тимчасовими обмеженнями конституційних прав і свобод людини та громадянина, прав і законних інтересів юридичних осіб;
  • третій етап – оголошення мобілізації на всій території України та введення воєнного стану на всій території України у зв’язку зі збройною агресією чи загрозою нападу, загрозою державній незалежності України, її територіальній цілісності з тимчасовими обмеженнями конституційних прав і свобод людини та громадянина, прав і законних інтересів юридичних осіб.

Національний банк та банки України на першому та другому етапах особливого періоду здійснюють зберігання документів відповідно до вимог законодавства та нормативно-правових актів Національного банку.

На третьому етапі особливого періоду зберіганню підлягають документи Національного архівного фонду, тривалого (понад 10 років) зберігання, з кадрових питань (особового складу).

Окремі документи тимчасового зберігання (до 10 років включно) підлягають зберіганню за рішенням експертних комісій з проведення експертизи цінності документів Національного банку або банків України з урахуванням пропозицій керівників структурних підрозділів, які створюються для забезпечення, зокрема, організації готівкового обігу і ведення емісійно-касових операцій у банківській системі та касових операцій суб’єктів господарювання, складання грошово-кредитної та фінансової статистики, банківської статистичної інформації, виконання Національним банком регулятивних та наглядових функцій.

Законодавство

Функції технічного регулювання у сфері державної безпеки покладено на СБУ

Набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 16 грудня 2015 р. № 1057» від 15 січня 2020 р. № 12.

Постановою розширено сфери діяльності, в яких центральні органи виконавчої влади здійснюють функції технічного регулювання.

Так, до них додано Службу безпеки України, яка у сфері державної безпеки (спеціальні технічні засоби для зняття інформації з каналів зв’язку та інших технічних засобів негласного отримання інформації) відтепер здійснює функції технічного регулювання.

Читати далі

Законодавство

Фонд державного стимулювання винаходів працюватиме до кінця вересня

Набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України «Про продовження реалізації експериментального проекту з організації діяльності фонду державного стимулювання створення і використання винаходів (корисних моделей) та промислових зразків» від 27 грудня 2019 р. № 1163.

Кабінет Міністрів України погодився з пропозицією Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства та продовжив реалізацію експериментального проекту з організації діяльності фонду державного стимулювання створення і використання винаходів (корисних моделей) та промислових зразків до 30 вересня 2020 р.

Нагадаємо, що експериментальний проект передбачає організацію та проведення на конкурсних засадах відбору проектів, пов’язаних із створенням та/або використанням винаходів, корисних моделей, промислових зразків, ноу-хау та інших результатів інтелектуальної, творчої діяльності, для державного стимулювання, а також визначення та прийняття рішення про переможців зазначеного відбору.

Див. в інформаційно-правовій базі даних Lex алгоритми:

Отримання патенту на винахід

Отримання патенту на промисловий зразок

Отримання деклараційного патенту на корисну модель

Читати далі

Законодавство

Категорії об’єктам туристичної інфраструктури призначатиме Держтуризм

Набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України «Деякі питання діяльності Державного агентства розвитку туризму» від 24 грудня 2019 р. № 1162.

Постановою затверджено положення про Державне агентство розвитку туризму України, яке є центральним органом виконавчої влади, діяльність якого спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України через Міністра культури, молоді та спорту і який реалізує державну політику у сфері туризму та курортів (крім здійснення державного нагляду (контролю) у сфері туризму та курортів).

Основними завданнями Держтуризму є реалізація державної політики у сфері туризму та курортів (крім здійснення державного нагляду (контролю) у сфері туризму та курортів) та внесення на розгляд Міністра культури, молоді та спорту пропозицій щодо формування державної політики у сфері туризму та курортів.

Держтуризм, відповідно до покладених на нього завдань, зокрема:

  • узагальнює практику застосування законодавства з питань, що належать до його компетенції, розробляє пропозиції щодо вдосконалення законодавчих актів, актів Президента України і Кабінету Міністрів України, нормативно-правових актів міністерств та в установленому порядку подає їх Міністрові культури, молоді та спорту, бере участь у погодженні проектів законів, інших нормативно-правових актів, які надходять на погодження від інших міністерств та центральних органів виконавчої влади;
  • залучається до розроблення та виконання програм розвитку туризму і курортів в Україні;
  • забезпечує створення та ведення Державного кадастру природних територій курортів;
  • бере участь у створенні та веденні Державного кадастру природних лікувальних ресурсів;
  • здійснює відповідно до законодавства встановлення відповідних категорій об’єктам туристичної інфраструктури (готелям, іншим об’єктам, призначеним для надання послуг з розміщення, закладам харчування, курортним закладам тощо), видає свідоцтва про встановлення об’єктам туристичної інфраструктури відповідної категорії та веде реєстр свідоцтв про встановлення категорій об’єктам туристичної інфраструктури.

Граничну чисельність державних службовців та працівників Держтуризму затверджує Кабінет Міністрів України. Структуру апарату затверджує його Голова за погодженням з Міністром культури, молоді та спорту.

Зазначені зміни набирають чинності з 1 березня 2020 р.

Читати далі

В тренді

Про затвердження Положення про порядок зберігання Національним банком України та банками України документів в умовах особливого періоду
||
№ Документа: 143
Дата прийняття: 29.11.2019
Дата набрання чинності: 05.12.2019
Дата реєстрації в Мінюсті: Немає
Номер реєстрації в Мінюсті: Немає
Внутрішній номер документа: Немає

© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.

Про затвердження Положення про порядок зберігання Національним банком України та банками України документів в умовах особливого періоду
||
№ Документа: 143
Дата прийняття: 29.11.2019
Дата набрання чинності: 05.12.2019
Дата реєстрації в Мінюсті: Немає
Номер реєстрації в Мінюсті: Немає
Внутрішній номер документа: Немає