Законодавство
Як правильно задекларувати країну походження автомобіля?
Державна фіскальна служба України роз’яснила які документи підтверджують походження транспортного засобу під час переміщення через митний кордон.
Повідомлення стосується заборони з 1 липня 2019 р. ввозити на митну територію України транспорту, що походить з Російської Федерації (позиції 8701-8705 згідно з УКТЗЕД).
За ч.ч. 1, 2 ст. 36 Митного кодексу України країна походження товару визначається з метою оподаткування товарів, застосування заходів нетарифного врегулювання ЗЕД, накладення заборон/обмежень щодо переміщення товарів.
Країною походження є та держава, де товар був повністю виготовлений, чи підданий достатній кількості переробки, критерії чого визначені Кодексом.
Країна походження декларується шляхом подання контролюючому органу оригіналів документів про походження товару.
ДФС вказує, що документом, який однозначно вказує на країну походження, є сертифікат про походження товару, виданий компетентним органом такої країни.
Якщо товар був вивезений з країни виробником, продавцем, експортером, то походження підтверджує декларація про походження товару.
Водночас, відповідно до ратифікованих ВР міжнародних договорів про вільну торгівлю визначено, що крім сертифікату можуть подаватись інші документи про походження товару.
Так, за ч. 9 ст. 43 МКУ до додаткових відомостей про країну походження товару відносяться відомості, що містяться в:
- товарних накладних;
- пакувальних листах;
- відвантажувальних специфікаціях;
- технічній документації;
- інших матеріалах, що можуть бути використані для підтвердження країни походження товару.
У висновку вказано, що для підтвердження того, що авто не заборонено до ввезення в Україну, громадяни можуть декларувати країну походження на підставі ідентифікаційного номера – VIN-код (Vehicle Identification Number), який міститься у технічному паспорті на транспортний засіб, що декларується у графі 31 митної декларації.
You must be logged in to post a comment Login