Connect with us

Законодавство

Як видаватимуть сертифікати для виконання робіт з контрольованими речовинами?

Дата публікації:

Набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України «Деякі питання видачі кваліфікаційного документа (сертифіката) для виконання робіт, визначених частиною першою статті 10 Закону України “Про регулювання господарської діяльності з озоноруйнівними речовинами та фторованими парниковими газами”» від 23 вересня 2020 р. № 1086.

Відповідно до затвердженого Порядку сертифікат видається для виконання робіт, визначених ч. 1 ст. 10 Закону «Про регулювання господарської діяльності з озоноруйнівними речовинами та фторованими парниковими газами».

Сертифікат може бути виданий фізичній особі, яка:

– здобула профільну професійну (професійно-технічну), фахову передвищу або вищу освіту за професією (спеціальністю) згідно з переліком, встановленим Міндовкіллям;

– має стаж роботи не менш як один рік за професією (спеціальністю) згідно з переліком, встановленим Міндовкіллям;

– пройшла навчання згідно з вимогами ст. 10 Закону, склала іспит та отримала документ, що підтверджує результати навчання.

Програми післядипломної освіти з підготовки фізичних осіб, які претендують на отримання сертифіката, можуть виконуватися на базі закладів вищої освіти, закладів післядипломної освіти та інших закладів освіти, а також суб’єктів господарювання, які є операторами контрольованих речовин, відповідно до отриманої ліцензії на освітню діяльність.

Для отримання сертифіката кандидат подає у паперовій або електронній формі до Міндовкілля такі документи:

– заяву за формою, визначеною Міндовкіллям;

– копії документів про профільну освіту;

– копії документів, що підтверджують стаж роботи не менше одного року;

– копії документів, які підтверджують результати навчання відповідно до ст. 10 Закону та результати іспиту.

Документи в електронній формі подаються кандидатом через систему Єдиного державного реєстру операторів контрольованих речовин.

Рішення про видачу або відмову у видачі сертифіката приймається шляхом видання відповідного наказу Міндовкілля протягом 10 робочих днів з дня надходження заяви та копій документів до неї.

Сертифікат видається на безоплатній основі та дійсний протягом трьох років.

Строк дії сертифіката може бути припинено достроково чи зупинено на строк до одного року. Дострокове припинення чи зупинення на строк до одного року строку дії сертифіката здійснюється згідно із ст. 11 Закону.

Законодавство

Винних у безпідставній невиплаті зарплати, стипендії, пенсії не звільнятимуть від кримінальної відповідальності

Опубліковано

on

У Верховній Раді України зареєстровано проект Закону «Про внесення змін до статті 175 Кримінального кодексу України щодо посилення відповідальності за невиплату заробітної плати, стипендії, пенсії чи інших установлених законом виплат» № 4589.

Змінами до ст. 175 Кримінального кодексу України пропонується виключити ч. 3 цієї статті, якою встановлено, що особа звільняється від кримінальної відповідальності, якщо до притягнення до кримінальної відповідальності нею здійснено виплату заробітної плати, стипендії, пенсії чи іншої встановленої законом виплати громадянам.

Також передбачається посилення відповідальності за невиплату заробітної плати, стипендії, пенсії чи інших установлених законом виплат.

Так, згідно з законопроектом безпідставна невиплата заробітної плати, стипендії, пенсії чи іншої установленої законом виплати громадянам більш як за один місяць, вчинена умисно керівником підприємства, установи або організації незалежно від форми власності чи громадянином – суб’єктом підприємницької діяльності, – каратиметься штрафом від 1 500 до 3 000 (зараз – від 500 до 1 000) н.м.д.г. або виправними роботами на строк до двох років, або позбавленням волі на строк до двох років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.

Те саме діяння, вчинене внаслідок нецільового використання коштів, призначених для виплати заробітної плати, стипендії, пенсії та інших встановлених законом виплат, – штрафом від 3 000 до 5 000 (зараз – від 1 000 до 1 500) н.м.д.г. або обмеженням волі на строк до трьох років, або позбавленням волі на строк до п’яти років, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.

Читати далі

Законодавство

Співробітники Служби судової охорони зможуть утворювати профспілки

Опубліковано

on

Комітет з питань правової політики рекомендував Верховній Раді прийняти у другому читанні та в цілому законопроект «Про внесення змін до Закону України «Про судоустрій і статус суддів» щодо врегулювання окремих питань проходження служби у Службі судової охорони» від 24 липня 2020 р. № 3935.

Проектом пропонується внести зміни до Закону України «Про судоустрій і статус суддів» в частині, що стосуються проходження служби у Службі судової охорони, зокрема передбачається:

– утворення державної служби у Службі судової охорони та її територіальних підрозділів;

– вдосконалення наявного порядку визначення стажу служби у Службі судової охорони;

– поширення дії Дисциплінарного статуту Національної поліції на співробітників Служби судової охорони, а також визначення повноважень Голови Служби судової охорони та інших керівників Служби щодо застосування заохочень та накладення дисциплінарних стягнень на підпорядкованих співробітників;

– створення можливості співробітникам Служби судової охорони для захисту своїх прав та законних інтересів утворювати професійні об’єднання та професійні спілки відповідно до Закону України «Про професійні спілки, їх права та гарантії діяльності».

Також передбачено внесення змін до низки законодавчих актів.

Читати далі

Законодавство

Законопроект про реформу СБУ Рада розгляне в січні

Опубліковано

on

Верховна Рада має намір розглянути законопроект про реформу Служби безпеки України в січні.

Про це повідомив глава фракції партії «Слуга народу» Давид Арахамія під час підсумкової прес-конференції. «Великі реформи ми відклали трохи далі, бо хочемо в січні повернутися і в ударному темпі розглянути низку законопроектів. Це — «амністія капіталу», створення Бюро економічної безпеки та реформа СБУ», — сказав він.

Нагадаємо, Верховна Рада вперше дійшла до розгляду законопроекту № 3196-д, який має радикально змінити СБУ, 18 грудня, але не змогла ухвалити рішення через нестачу голосів.

Джерело: Юридичний вісник України

Читати далі

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Facebook

TWITTER

Календар юриста

В тренді

Деякі питання видачі кваліфікаційного документа (сертифіката) для виконання робіт, визначених частиною першою статті 10 Закону України «Про регулювання господарської діяльності з озоноруйнівними речовинами та фторованими парниковими газами»
||
№ Документа: 1086
Дата прийняття: 23.09.2020
Дата набрання чинності: 11.11.2020
Дата реєстрації в Мінюсті: Немає
Номер реєстрації в Мінюсті: Немає
Внутрішній номер документа: Немає

© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2020
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.

Telegram
Деякі питання видачі кваліфікаційного документа (сертифіката) для виконання робіт, визначених частиною першою статті 10 Закону України «Про регулювання господарської діяльності з озоноруйнівними речовинами та фторованими парниковими газами»
||
№ Документа: 1086
Дата прийняття: 23.09.2020
Дата набрання чинності: 11.11.2020
Дата реєстрації в Мінюсті: Немає
Номер реєстрації в Мінюсті: Немає
Внутрішній номер документа: Немає