Законодавство
Якщо частка кисню менша 19%, треба проводити евакуацію
Набрав чинності наказ Міністерства соціальної політики України «Про затвердження Правил охорони праці під час виробництва магнію» від 18 квітня 2019 р. № 594.
Правила застосовуються до всіх суб’єктів господарювання, які здійснюють діяльність із виробництва магнію, та містять мінімальні вимоги. Роботодавцям дозволено встановлювати більш жорсткі правила, аніж визначені Правилами.
Роботодавець також повинен повідомляти працівників про можливу небезпеку на робочому майданчику, а також будь-які зміни у виробничому обладнанні.
Керівник може допустити до роботи тих осіб, які мають спеціальну кваліфікацію відповідну характерові робіт, уміють користуватися засобами індивідуального захисту та знають способи надання домедичної допомоги потерпілим.
Підходи до виробничих приміщень повинні бути обладнанні окремими пішохідними доріжками та автодорогами, а у разу необхідності – рейками для залізничного транспорту.
Зокрема, переміщення розплавів солей і рідкого металу з одного цеху до іншого має відбуватися у ковшах за встановленими маршрутами по критих з’єднувальних коридорах. Маршрути перевезення повинні помічатися попереджувальними знаками і знаками заборони та виключати перетин з маршрутами руху пішоходів та інших транспортних засобів.
У виробничих приміщеннях підлога має бути облаштована так, аби виключати можливість іскроутворення, та бути кислото – жаро – зносостійкою.
Щоб забезпечити роботу переносних світильників у корпусах електролізу і хлоропроводних тунелях слід застосовувати електроподачу до 12В, яка проводиться від розподільчих трансформаторів.
Там, де є варіативність скупчення газів (аргон тощо), важчих за повітря, повинен відбуватись контроль вмісту кисню в повітрі приладами автоматичної або ручної дії з дистанційним відбором проб. Так, частка кисню в повітрі робочої зони має бути понад 19%. У разі її зниження – терміново повинні бути проведені вентиляційні та евакуаційні роботи.
You must be logged in to post a comment Login