Законодавство
Єдина методика розрахунку збитків за незаконний вилов риби
Набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України від 29 вересня 2023 р. № 1042, якою затверджено такси для обчислення розміру шкоди, завданої порушенням законодавства про рибне господарство внаслідок:
– незаконного добування (вилову), знищення або пошкодження водних біоресурсів у рибогосподарських водних об’єктах (їх частинах) України (крім континентального шельфу України, виключної (морської) економічної зони України);
– незаконного добування (вилову), знищення або пошкодження водних біоресурсів континентального шельфу України;
Читайте також: Уведено ліцензування експорту сільгосппродукції до 5 країн
– незаконного добування (вилову), знищення або пошкодження водних біоресурсів у виключній (морській) економічній зоні України, зокрема анадромних видів риб;
– незаконного знищення чи погіршення середовища існування водних біоресурсів.
Водночас, визнано такою, що втратила чинність, постанову Кабінету Міністрів України від 21 листопада 2011 р. № 1209 «Про затвердження такс для обчислення розміру відшкодування шкоди, заподіяної внаслідок незаконного добування (збирання) або знищення цінних видів водних біоресурсів».
Як пояснили у Державне агентство меліорації та рибного господарства України, постановою, зокрема скасовано методику розрахунку збитків для підприємців, яка містила складні формули з багатьма складовими, що не враховували розмір шкоди, заподіяний водним мешканцям. Тобто тепер збитки, завдані рибному господарству, розраховуватимуться за єдиним підходом, не розділяючи порушників на фізичних та юридичних осіб.