Законодавство
Єдиний рахунок для сплати податків
Верховна Рада України ухвалила Закон «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо запровадження єдиного рахунку для сплати податків і зборів, єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» (законопроект № 1051).
З метою спрощення процедури розрахунків платників податків з бюджетами запроваджено єдиний рахунок для сплати податків і зборів, єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі – єдиний соціальний внесок), крім сплати податку на додану вартість та акцизного податку з реалізації пального та етилового спирту, законом вносяться.
Запроваджується система сплати податків і зборів, передбачених Податковим кодексом України (крім ПДВ та акцизного податку з реалізації пального та спирту етилового), єдиного соціального внеску через Електронний кабінет платника податків на єдиний рахунок, який буде відкрито для платника за його згодою (бажанням) в Державній казначейській службі (ПКУ доповнено ст. 35-1 «Єдиний рахунок»).
Єдиний рахунок не може використовуватися для сплати грошових зобов’язань та/або податкового боргу з податку на додану вартість, акцизного податку з реалізації пального та спирту етилового, а також для сплати чистого прибутку (доходу) до бюджету державними та комунальними унітарними підприємствами та їх об’єднаннями (п. 1 ст. 35-1 ПКУ).
Повідомлення про використання або про відмову від використання єдиного рахунку подається платниками податків через Електронний кабінет (п. 2 ст. 35-1 ПКУ).
З початком використання єдиного рахунку платник податків зобов’язаний здійснювати сплату грошових зобов’язань та/або податкового боргу з податків та зборів, єдиного внеску, інших платежів, контроль за справлянням яких покладено на контролюючі органи, через єдиний рахунок (п. 3 ст. 35-1 ПКУ).
Використання єдиного рахунку платником податків розпочинається з дня, наступного за днем подання ним повідомлення про використання єдиного рахунку. У разі відмови платника податків від використання єдиного рахунку таке використання припиняється починаючи з першого числа місяця наступного календарного року (п. 2 ст. 35-1 ПКУ).