Connect with us

Законодавство

З ожеледицею більше не боротимуться піском

Дата публікації:

Міністерство охорони здоров’я України оприлюднило до громадського обговорення проект наказу «Про внесення змін до Державних санітарних норм і правил утримання територій населених місць».

Як повідомляється, зміни спрямовані на вдосконалення правил утилізації та сортування сміття, утримання прибудинкових територій, парків, убезпечити забруднення підземних вод, тощо.

Зокрема пропонується облаштувати пандуси/ліфти на кожному з виходів підземних і надземних пішохідних переходів, лавки впродовж вулиці на відстані 300 м одна від одної, перепони щодо в’їзду машин до кожної з пішохідних зон.

Окрім того, МОЗ виступає за те, щоб кожні 300 – 700 м, у місцях скупчення людей були доступні громадські вбиральні, де будуть також столи для сповивання немовлят та доступ до питної води.

Нововведення передбачають і роздільні контейнери для сміття зі щоденним очищенням баків для органічних відходів в теплу пору року. На сьогодні роздільні сміттєві баки вже почали з’являтись на наших вулицях.

Також пропонуються доповнити Санітарні норми забороною спалення впалого листя. Його слід буде згортати з прохожих частини, велодоріжок, тощо, а після зібране листя вивозитимуть на поля компостування.

МОЗ пояснює це тим, що під час паління листя виділяється бензопірен, що може викликати у людини рак. З димом у повітря виходять діоксини – одні з найотруйніших для людини речовин. Також при спалюванні виділяються отруйні гази, які можуть бути джерелом алергії та пригнічують імунну систему.

Також планують увести заборону на посипання доріг піском та сіллю в період ожеледиці. Такі засоби боротьби будуть замінені на гранвідсів з вмістом солі 7%, оскільки нинішні засоби сприяють забрудненню ґрунту, псуванню взуття, і т.ін.

Передбачено також обов’язок підприємств торгівлі прибирати від снігу та льоду прилеглу територію у радіусі 5 м.

Зауваження та пропозиції до проекту можна подавати до 25 липня на е-адресу pavlo.polamarchuk@gmail.com чи за телефоном 253-01-00, контактна особа – Павло Поламарчук, або засобами поштового зв’язку на адресу: 01601, м. Київ, вул. Грушевського, 7.

Законодавство

Кваліфікаційні іспити нотаріусів проводитимуть під час карантину

Опубліковано

on

Набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України «Про внесення зміни до пункту 10 постанови Кабінету Міністрів України від 22 липня 2020 р. № 641» від 25 листопада 2020 р. № 1152.

Доповненням до пп. 6 п. 10 постанови Кабінету Міністрів України «Про встановлення карантину та запровадження посилених протиепідемічних заходів на території із значним поширенням гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2» від 22 липня 2020 р. № 641 дозволено на період дії карантину проведення кваліфікаційного іспиту на право на зайняття нотаріальною діяльністю, тестування на знання законодавства у сфері державної реєстрації осіб, які мають намір виконувати функції державного реєстратора.

Читати далі

Законодавство

Підтримка бізнесу – за кошти фонду боротьби з COVID-19

Опубліковано

on

У Верховній Раді України зареєстровано проект Закону «Про внесення змін до статті 28 Закону України “Про Державний бюджет України на 2020 рік”» від 26 листопада 2020 р. № 4431.

Проектом пропонується внести зміни до ст. 28 Закону «Про Державний бюджет України на 2020 рік», якими встановити, що кошти фонду боротьби з гострою респіраторною хворобою COVID-19 та її наслідками спрямовуватимуться також на:

– надання одноразової матеріальної допомоги застрахованим особам, які можуть втратити доходи у разі повної заборони сфери їх діяльності внаслідок посилення обмежувальних заходів;

– надання одноразової матеріальної допомоги суб’єктам господарювання з метою збереження робочих місць найманих працівників;

– одноразову компенсацію суб’єктам господарювання витрат, понесених за сплату єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування за найманих осіб.

Читати далі

Законодавство

Плановий дефіцит держбюджету 2021 р. зменшено до 5,5%

Опубліковано

on

Кабінет Міністрів схвалив доопрацьований Мінфіном проект державного бюджету-2021 до другого читання та направив до Верховної Ради.

В основу Бюджетних висновків увійшли 2 451 пропозиції парламентарів. Мінфіном враховано більшість з наданих депутатами пропозицій, виходячи з пріоритетності видатків, наявних можливостей ресурсної частини бюджету і стану національної економіки.

У проекті бюджету, опрацьованого Мінфіном до другого читання, зменшено дефіцит сектору загального державного управління по відношенню до ВВП з 5,8 % до 5,24%, і дефіциту державного бюджету з 6 % до 5,5 % (у бюджеті 2020 р. закладалося 7,5%). Разом з тим, в середньостроковій перспективі планується поступове зниження дефіциту бюджету.

Бюджетні доходи включають лише надходження, які реально зможе забезпечити наступного року економіка без підвищення податків.

Доходи проекту держбюджету на 2021 р. збільшились на 21 млрд грн і передбачені у сумі 1 трлн 92 млрд грн. Видатки проекту держбюджету на 2021 р. передбачено у сумі 1 трлн 328 млрд грн.

Читати далі

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Facebook

TWITTER

Календар юриста

В тренді

© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2020
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.

Telegram