Connect with us

Законодавство

З’явився порядок звільнення керівника підрозділу з питань корупції

Набрав чинності наказ Національного агентства з питань запобігання корупції «Про затвердження Порядку надання згоди Національним агентством з питань запобігання корупції на звільнення керівника уповноваженого підрозділу (уповноваженої особи) з питань запобігання та виявлення корупції державного органу, юрисдикція якого поширюється на всю територію України» від 17 березня 2020 р. № 100/20.

Відповідно до затвердженого Порядку, з метою отримання згоди Національного агентства на звільнення керівника уповноваженого підрозділу (уповноваженої особи) суб’єкт призначення (роботодавець) вносить у письмовій формі подання про звільнення до Національного агентства, яке складається у довільній формі та обов’язково має містити інформацію про прізвище, ім’я та по батькові керівника уповноваженого підрозділу (уповноваженої особи), дату призначення його (її) на посаду, підставу для звільнення з обґрунтуванням причин, що зумовили необхідність такого звільнення.

У поданні також зазначається інформація про обізнаність суб’єкта призначення (роботодавця) з тим, що керівник уповноваженого підрозділу (уповноважена особа) повідомляв(ла) про можливі факти корупційних або пов’язаних з корупцією правопорушень, інших порушень Закону України «Про запобігання корупції».

До подання про звільнення додаються документи (копії, засвідчені в установленому законодавством порядку), зазначені в п. 3 цього Порядку.

У разі встановлення за результатами розгляду подання про звільнення та доданих до нього матеріалів, що відповідне звільнення здійснюється за відсутності обставин, передбачених ч.ч. 1 і 3 ст. 53-4 Закону, Національне агентство надає згоду на звільнення керівника уповноваженого підрозділу (уповноваженої особи).

Якщо за результатами розгляду подання про звільнення та доданих до нього матеріалів встановлено, що відповідне звільнення здійснюється за наявності зазначених вище обставин, Національне агентство надає обґрунтовану відмову у наданні згоди на звільнення керівника уповноваженого підрозділу (уповноваженої особи).

Після отримання згоди Національного агентства на звільнення керівника уповноваженого підрозділу (уповноваженої особи) або обґрунтованої відмови у наданні такої згоди відповідний суб’єкт призначення (роботодавець) письмово повідомляє Національне агентство протягом двох робочих днів про прийняте рішення.

Законодавство

В Україні утворять 129 районів, замість існуючих 490

Комітет з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування рекомендував Верховній Раді України прийняти в цілому проект Постанови «Про утворення та ліквідацію районів» від 15 червня 2020 р. № 3650.

Проектом пропонується утворити в Автономній Республіці Крим та областях 129 районів, та ліквідувати існуючі 490 районів.

Також пропонується визначити, що межі районів встановлюються по зовнішній межі територій сільських, селищних, міських територіальних громад, які входять до складу відповідного району.

Вибори депутатів районних рад районів, ліквідованих відповідно до цієї Постанови, не проводитимуться.

Розглянувши проект, Комітет запропонував утворити в Автономній Республіці Крим та областях 133 райони.

Читати далі

Законодавство

Атестація наукових установ триватиме до 14 серпня

Відповідно листа-роз’яснення МОН № 7/176-20 наукові установи, які планують пройти державну атестацію 2020-го, мають податися на проходження атестації до 14 серпня цього року.

Наукова установа має подати до МОН в електронному та паперовому виглядах:

  • заявку;
  • інформаційні матеріали.

У таких матеріалах, зокрема, зазначаються показники щодо наукового та  фінансового потенціалу установи, ефективності її наукових досліджень, інноваційної активності, міжнародної інтеграції тощо.

«Всі відомості проходитимуть перевірку. І якщо в матеріалах буде виявлено факти надання недостовірної інформації, то це буде обов’язково враховуватися експертною групою та експертною комісією при віднесенні установи до класифікаційної групи», – наголосила генеральний директор директорату науки та інновацій Юлія Безвершенко.

В електронній формі інформацію потрібно заповнити через спеціальну систему, після чого обов’язково звернутися до адміністратора для підтвердження можливості їх друку. Дедлайн – 14 серпня.

Відтак з системи потрібно роздрукувати інфоматеріали, додати до них заявку на бланку установи та ще кілька довідок і подати до МОН (бул. Тараса Шевченка, 16, м. Київ, 01601, МСП). Дедлайн – 28 серпня.

Ознайомитись з детальною інформацією про проведення атестації можна за посиланням.

Читати далі

Законодавство

Припинено співпрацю між КМУ та Урядом РФ про у боротьбі з тероризмом

Набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України «Про припинення дії Меморандуму між Кабінетом Міністрів України та Урядом Російської Федерації про співпрацю у боротьбі з тероризмом» від 8 липня 2020 р. № 572.

Кабінет Міністрів України постановив припинити дію Меморандуму між Кабінетом Міністрів України та Урядом Російської Федерації про співпрацю у боротьбі з тероризмом, учиненого в м. Ялті 12 липня 2012 р.

Читати далі

В тренді

Про затвердження Порядку надання згоди Національним агентством з питань запобігання корупції на звільнення керівника уповноваженого підрозділу (уповноваженої особи) з питань запобігання та виявлення корупції державного органу, юрисдикція якого поширюється на всю територію України
||
№ Документа: 100/20
Дата прийняття: 17.03.2020
Дата набрання чинності: 05.05.2020
Дата реєстрації в Мінюсті: 22.04.2020
Номер реєстрації в Мінюсті: 371/34654
Внутрішній номер документа: Немає
Про затвердження Порядку надання згоди Національним агентством з питань запобігання корупції на звільнення керівника уповноваженого підрозділу (уповноваженої особи) з питань запобігання та виявлення корупції державного органу, юрисдикція якого поширюється на всю територію України
||
№ Документа: 100/20
Дата прийняття: 17.03.2020
Дата набрання чинності: 05.05.2020
Дата реєстрації в Мінюсті: 22.04.2020
Номер реєстрації в Мінюсті: 371/34654
Внутрішній номер документа: Немає