Connect with us

Законодавство

За несплату аліментів – суспільно корисні роботи

Опубліковано

Набирають чинності зміни до низки нормативно-правових актів щодо примусового стягнення заборгованості зі сплати аліментів згідно із Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення захисту права дитини на належне утримання шляхом вдосконалення порядку примусового стягнення заборгованості зі сплати аліментів» від 7 грудня 2017 р. № 2234-VIII.

Зокрема Кодекс України про адміністративні правопорушення доповнений статями, які регулюють застосування санкції за несплату аліментів у вигляді суспільно корисних робіт.

До Сімейного кодексу України включено норму, яка дозволяє одному з батьків, з ким за рішенням суду проживає дитина, самостійно вирішувати питання щодо тимчасового виїзду дитини за межі України у випадку наявності довідки про наявність заборгованості зі сплати аліментів.

В Закон України «Про судовий збір» від 8 липня 2011 р. № 3674-VI включено норму, що звільняє позивачів від сплати судового збору за подання заяв щодо видачі судового наказу про стягнення аліментів.

Згідно зі змінами до Закону України «Про порядок виїзду з України і в’їзду в Україну громадян України» від 21 січня 1994 р. № 3857-XII, особа, яка ухиляється від сплати аліментів може бути обмежена у праві на виїзд за межі України.

До Закону України «Про виконавче провадження» від 2 червня 2016 р. № 1404-VIII внесена норма, яка надає державному виконавцю повноваження накладати на особу, яка має заборгованість зі сплати аліментів, обмеження у вигляді заборони на виїзд за кордон, у праві керування транспортними засобами, на полювання та володіння вогнепальною зброєю.

Крім того, на Національну поліцію покладено обов’язок із розшуку боржника чи дитини (зміни до Закону України «Про Національну поліцію» від 2 липня 2015 р. № 580-VIII).

Вищезазначені зміни посилюють відповідальність неплатників аліментів та розширюють механізми впливу на цих осіб.

Продовжити читання →
Натисніть, щоб прокоментувати

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Digital-партнер


© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2024
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.