Connect with us

Законодавство

За незаконний експорт протиепідемічних товарів – до 6 років тюрми

Уряд схвалив внесення змін до Кримінального кодексу України щодо криміналізації контрабанди товарів протиепідемічного призначення.

«Це необхідний крок для забезпечення товарами протиепідемічного призначення внутрішнього ринку. Сподіваємося, Верховна Рада у найближчі строки підтримає нашу ініціативу», – висловив сподівання Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль.

Кримінальний кодекс буде доповнено статтею 201-2 щодо переміщення через митний кордон України поза митним контролем або з приховуванням від митного контролю товарів протиепідемічного призначення, експорт яких підлягає ліцензуванню та перелік яких визначатиметься Кабінетом Міністрів України.

Змінами передбачено встановлення штрафу від 8-ми до 20-ти тисяч н.м.д.г. або позбавлення волі на строк до трьох років за незаконний експорт таких товарів у значних розмірах (якщо їх вартість у 200 і більше разів перевищуватиме неоподатковуваний мінімум).

Каратимуться штрафом від 20-ти до 25-ти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або позбавленням волі від 3-х до 6-ти років особи, які вчинять порушення повторно, групи осіб за попередньою змовою, службові особи з використанням службового становища, раніше судимі за злочин, передбачений ст. 201-2. Таке ж покарання чекатиме на осіб за переміщення товарів у великому розмірі, вартість яких у 800 і більше разів перевищує неоподатковуваний мінімум доходів громадян.

Законодавство

Конкурс освітніх інновацій з навчання держслужбовців

Набрав чинності наказ Національного агентства України з питань державної служби «Про затвердження Положення про конкурс “Кращі практики впровадження освітніх інновацій у системі професійного навчання державних службовців, голів місцевих державних адміністрацій, їх перших заступників та заступників, посадових осіб місцевого самоврядування та депутатів місцевих рад”» від 23 березня 2020 р. № 46-20.

Організатором Конкурсу є Національне агентство України з питань державної служби, а його учасники – суб’єкти надання освітніх послуг у сфері професійного навчання державних службовців, голів місцевих державних адміністрацій, їх перших заступників та заступників, посадових осіб місцевого самоврядування та депутатів місцевих рад (Провайдери), які подали заявки на участь у Конкурсі.

Конкурс оголошується наказом Організатора, в якому зазначається: персональний склад Конкурсної комісії, строки проведення та номінації Конкурсу, у тому числі період впровадження Практик, які можуть бути подані для участі в ньому, а також заходи, необхідні для організаційного забезпечення проведення Конкурсу. Оголошення про проведення Конкурсу оприлюднюється на онлайн-платформі презентації кращих Практик впровадження освітніх інновацій.

Для участі у Конкурсі претенденти подають заявку за встановленою формою, у якій вказується інформація про впроваджену освітню інноваційну практику. Заявка подається в електронній формі через використання Онлайн-платформи. Претендентом подається на Конкурс не більше однієї заявки за кожною номінацією, визначеною Організатором.

Організатор проводить реєстрацію заявок Учасників Конкурсу і передає їх Конкурсній комісії для розгляду та оцінювання.

Конкурсна комісія здійснює оцінювання допущених до Конкурсу заявок відповідно до 4 критеріїв. За кожним критерієм членами Конкурсної комісії виставляються бали від 1 до 5. Максимально можлива кількість балів – 20. Остаточною оцінкою у балах є середнє арифметичне значення індивідуальних балів, виставлених членами Конкурсної комісії.

Визначення переможців Конкурсу відбувається окремо у кожній номінації. Переможцями стають Учасники, чиї Практики набрали найбільшу кількість балів.

Результати Конкурсу затверджуються відповідним наказом НАДС та оприлюднюються на Онлайн-платформі та офіційному веб-сайті Організатора протягом п’яти робочих днів з дня засідання Конкурсної комісії.

Практики переможців Конкурсу оприлюднюються на Онлайн-платформі, офіційному веб-сайті Організатора, Порталі управління знаннями, адміністрування якого здійснюється Організатором, а також презентуються на щорічних форумах освітніх інноваційних практик у Системі професійного навчання.

Читати далі

Законодавство

Порушників міграційного законодавства тимчасово не притягатимуть до адмінвідповідальності

Набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України «Деякі питання реалізації актів законодавства у сфері міграції на період установлення на всій території України карантину» від 18 березня 2020 р. № 259.

Уряд, з метою запобігання порушенням законодавства у сфері міграції ухвалив, що оформлення документів, що посвідчують особу, підтверджують громадянство України чи її спеціальний статус у період установлення на всій території України карантину здійснюється за місцем звернення особи.

Також встановлено, що:

  • тимчасово, на період установлення на всій території України карантину та протягом 30 днів з дня його відміни, до іноземців та осіб без громадянства, які порушили законодавство у сфері міграції в частині недотримання ними строку перебування на території України чи оформлення, обміну посвідки на постійне або тимчасове проживання, якщо такі порушення настали в період або внаслідок установлення карантину, не застосовуються заходи адміністративного впливу;
  • іноземці та особи без громадянства, які не змогли виїхати за межі України або в установленому порядку звернутися до територіальних органів/підрозділів Державної міграційної служби із заявою про продовження строку перебування на території України та/або про оформлення, обмін посвідки на постійне або тимчасове проживання у зв’язку із установленням карантину, якщо строк звернення для оформлення таких документів настав у період установлення на всій території України карантину, у строк до 30 днів з дня відміни карантину звертаються в установленому порядку до територіальних органів/підрозділів Державної міграційної служби для продовження строку перебування на території України чи оформлення, обміну посвідки на постійне або тимчасове проживання.

Читати далі

Законодавство

Проблеми, констатовані в рішеннях ЄСПЛ проти України, вирішуватиме нова комісія

Набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України «Про утворення Комісії з питань виконання рішень Європейського суду з прав людини» від 1 квітня 2020 р. № 258.

Уряд утворив Комісію з питань виконання рішень Європейського суду з прав людини як тимчасовий консультативно-дорадчий орган.

Основними завданнями Комісії є:

  • розроблення механізмів усунення системних і структурних проблем, констатованих у рішеннях Європейського суду у справах проти України, та запобігання виникненню таких проблем у майбутньому;
  • підготовка та подання Кабінетові Міністрів України пропозицій щодо: виконання рішень Європейського суду у справах проти України, а також відповідних рішень Комітету міністрів Ради Європи про вжиття заходів на їх виконання та спрямування дій центральних органів виконавчої влади і забезпечення їх взаємодії з метою повного та ефективного виконання рішень Європейського суду у справах проти України, а також з метою ухвалення Комітетом міністрів Ради Європи Остаточної резолюції про виконання кожного конкретного рішення Європейського суду у справі проти України;
  • удосконалення нормативно-правової бази з метою виконання рішень Європейського суду.

Комісія утворюється у складі голови, його заступника, секретаря та інших членів Комісії, які беруть участь у її роботі.

Основною організаційною формою роботи Комісії є засідання, які проводяться у разі потреби, але не рідше ніж один раз на квартал. Члени Комісії можуть ініціювати проведення засідання шляхом звернення з відповідним запитом до голови Комісії.

Пропозиції та рекомендації фіксуються у протоколі засідання Комісії, який підписується головуючим на засіданні та секретарем і надсилається усім членам Комісії та Кабінету Міністрів України.

Окрім цього, визнано такими, що втратили чинність постанови Кабінету Міністрів України «Про утворення міжвідомчої робочої групи з вирішення проблемних питань, пов’язаних із виникненням заборгованості держави за рішеннями судів» від 9 серпня 2017 р. № 591 та «Про внесення змін у додаток до постанови Кабінету Міністрів України від 9 серпня 2017 р. № 591» від 11 липня 2018 р. № 542.

Читати далі

В тренді

© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2020
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.