Connect with us

Законодавство

За обмеження доступу громадян до водойм – штраф до 17 000 гривень

Опубліковано

Верховна Рада України прийняла Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо забезпечення безперешкодного доступу громадян до узбережжя водних об’єктів для загального водокористування» (законопроект № 0869).

Законом внесено зміни до Водного кодексу України, Земельного кодексу України, Кодексу України про адміністративні правопорушення, Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» та Закону України «Про місцеві державні адміністрації» щодо створення механізмів для безперешкодного доступу громадян до узбережжя водних об’єктів.

Статтю 47 Водного кодексу України доповнено положенням, відповідно до якого забороняється обмеження загального водокористування, зокрема обмеження купання та плавання на човнах, у зв’язку з перебуванням земельних ділянок прибережних захисних смуг (пляжної зони) у користуванні юридичних або фізичних осіб.

Статтю 88 Водного кодексу України та ст. 60 Земельного кодексу України доповнено гарантією безперешкодного і безоплатного доступу до узбережжя морів, морських заток, лиманів та островів у внутрішніх морських водах у межах пляжної зони, до берегів річок, водойм та островів для загального водокористування. Також передбачено, що перешкоджання такому доступу є підставою для припинення права користування землями прибережних захисних смуг за рішенням суду.

Змінами до ст. 110 Водного кодексу України та до ст. 60 Кодексу України про адміністративні правопорушення встановлено адміністративну відповідальність за неправомірне обмеження безперешкодного і безоплатного доступу громадян до узбережжя водних об’єктів для загального водокористування, яке тягне за собою накладення штрафу на громадян у розмірі від 200 до 400 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб – від 400 до 700 н.м.д.г. У разі, якщо подібні обмеження застосовано повторно протягом року після притягнення до адміністративної відповідальності, то вони тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від 400 до 700 і на посадових осіб від 700 до 1000 н.м.д.г.

Крім цього, ст.ст. 61, 62 Земельного кодексу України доповнено нормою, що у прибережних захисних смугах забороняється влаштування огорож або інших конструкцій, що перешкоджають доступу громадян до узбережжя водних об’єктів, та передбачено механізм демонтажу таких огорож або інших конструкцій за рахунок їх власників (осіб, що їх встановили), а саме:

  • такі огорожі або інші конструкції демонтуються їх власниками (особами, що їх встановили) протягом 10 днів після одержання письмової вимоги місцевої державної адміністрації чи виконавчого органу сільської, селищної чи міської ради. У разі невиконання такої вимоги зазначені огорожі або інші конструкції демонтуються за рішеннями місцевої державної адміністрації чи виконавчого органу сільської, селищної чи міської ради.

Змінами до ст. 33 Закону «Про місцеве самоврядування в Україні» та до ст. 21 Закону «Про місцеві державні адміністрації» передбачено надання виконавчим органам сільських, селищних, міських рад та місцевим держаним адміністраціям повноважень із забезпечення безперешкодного і безоплатного доступу громадян до узбережжя водних об’єктів та островів для загального водокористування.

Огорожі або інші конструкції, встановлені до набрання чинності цим Законом та перешкоджають доступу громадян до узбережжя водних об’єктів, підлягають демонтажу протягом трьох місяців з дня набрання чинності Законом.

Продовжити читання →

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Digital-партнер


© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2024
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.