Connect with us

Законодавство

За порушення правил дорожнього руху пішоходами штраф 255 грн без попередження

Опубліковано

Комітет з питань правоохоронної діяльності рекомендував Верховній Раді України прийняти за основу проект Закону «Про внесення змін до статті 127 Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо посилення відповідальності пішоходів за порушення правил дорожнього руху» від 27 грудня 2019 р. № 2697.

Як зазначають ініціатори законопроекту, народні депутати О. Бакумов, В. Медяник А. та В. Неклюдов, нині значна кількість дорожньо-транспортних пригод відбуваються саме за вини пішоходів, які, грубо ігноруючи правила дорожнього руху, переходять вулиці у непередбачених для цього місцях, у тому числі й у стані сп’яніння.

Результатом таких безвідповідальних дій є дорожньо-транспортні пригоди, під час яких може бути заподіяна шкода не лише життю або здоров’ю самого порушника, а й сторонніх осіб, зокрема водіїв, які до того ж, нерідко притягуються до кримінальної або адміністративної відповідальності, якщо пішоходам спричинено тілесні ушкодження.

У зв’язку з цим пропонується внести зміни до ч.ч. 1, 3 та 4 ст. 127 КУпАП, якими підвищити розмір штрафу за порушення пішоходами правил дорожнього руху.

Так, новою редакцією ч. 1 встановлюється, що невиконання пішоходами сигналів регулювання дорожнього руху, перехід ними проїзної частини у невстановлених місцях або безпосередньо перед транспортними засобами, що наближаються, невиконання інших правил дорожнього руху – тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі п’ятнадцяти н.м.д.г. (зараз – попередження або накладення штрафу в розмірі трьох н.м.д.г.).

Ті самі порушення, вчинені пішоходами, особами, які керують велосипедами, гужовим транспортом, і погоничами тварин, які перебувають у стані сп’яніння,- тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі тридцяти (зараз – восьми) н.м.д.г.

Ті самі порушення, що спричинили створення аварійної обстановки, – тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі сорока (зараз – десяти) н.м.д.г. або громадські роботи на строк від двадцяти до сорока годин.

Продовжити читання →

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Digital-партнер


© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2024
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.