Connect with us

Законодавство

Порядок бухгалтерського обліку операцій з використанням платіжних карток банки розроблятимуть самостійно

Опубліковано

Набрала чинності постанова Правління Національного банку України «Про внесення змін до Правил бухгалтерського обліку операцій з використанням платіжних карток у банках України» від 14 січня 2020 р. № 4.

Викладено у новій редакції Правила бухгалтерського обліку операцій з використанням платіжних карток у банках України, затверджених постановою Правління НБУ від 8 квітня 2005 року № 123.

Правила регулюють бухгалтерський облік операцій з використанням платіжних карток, що здійснюються як у національній, так і в іноземній валюті.

Банки самостійно розробляють порядок бухгалтерського обліку операцій з використанням платіжних карток з урахуванням особливостей внутрішньобанківської платіжної системи, дотримуючись основних принципів бухгалтерського обліку, визначених цими Правилами та положеннями платіжної системи.

Бухгалтерський облік операцій з використанням платіжних карток здійснюється на підставі первинних документів, визначених нормативно-правовими актами Національного банку, що регулюють порядок здійснення операцій з використанням електронних платіжних засобів.

Бухгалтерський облік операцій з використанням платіжних карток здійснюється за відповідними балансовими та позабалансовими рахунками Плану рахунків бухгалтерського обліку банків України, затвердженого постановою Правління Національного банку від 11 вересня 2017 р. № 89 (зі змінами).

Банк – член платіжної системи, розрахунковим банком якої є Національний банк, здійснює облік операцій з використанням платіжних карток з кореспондентського рахунку, відкритого в Національному банку.

Банк відображає видачу готівки з поточних рахунків клієнтів з використанням платіжних карток через операційну касу банку відповідно до п. 2.3 гл. 2 Інструкції з бухгалтерського обліку операцій з готівковими коштами та банківськими металами в банках України, затвердженої постановою Правління Національного банку України від 20 жовтня 2004 р. № 495. Банк має право використовувати, як транзитний, балансовий рахунок 2924 Плану рахунків.

В бухгалтерському обліку банк відображає кредитні операції з використанням платіжних карток відповідно до Інструкції з бухгалтерського обліку операцій із фінансовими інструментами в банках України, затвердженої постановою Правління Національного банку України від 21 лютого 2018 р. № 14.

Продовжити читання →

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Про внесення змін до Правил бухгалтерського обліку операцій з використанням платіжних карток у банках України
||
№ Документа: 4
Дата прийняття: 14.01.2020
Дата набрання чинності: 01.03.2020
Дата реєстрації в Мінюсті: Немає
Номер реєстрації в Мінюсті: Немає
Внутрішній номер документа: Немає

Digital-партнер


© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2024
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.

Про внесення змін до Правил бухгалтерського обліку операцій з використанням платіжних карток у банках України
||
№ Документа: 4
Дата прийняття: 14.01.2020
Дата набрання чинності: 01.03.2020
Дата реєстрації в Мінюсті: Немає
Номер реєстрації в Мінюсті: Немає
Внутрішній номер документа: Немає