Connect with us

Законодавство

За пошкодження зелених насаджень – до 7 років позбавлення волі

Опубліковано

Верховна Рада прийняла у першому читанні проект Закону «Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення та Кримінального кодексу України щодо посилення відповідальності за порушення порядку видалення зелених насаджень» № 3805, який посилює відповідальність за рубку дерев в межах населених пунктів.

«Штраф за знищення або пошкодження зелених насаджень, окремих дерев, чагарників на об’єктах благоустрою у сфері зеленого господарства населених пунктів (стаття 153 КУпАП) підвищується до 1700 – 3400 гривень для громадян та 5100-8500 гривень для посадових осіб. Раніше штраф становив 170-510 гривень та 510-850 гривень відповідно», – повідомив Голова ДЕІ Андрій Мальований.

Також Кримінальний кодекс пропонується доповнити ст. 246-1, якою встановити відповідальність за знищення або пошкодження зелених насаджень в межах населених пунктів.

Згідно з проектом умисне та/або без отримання відповідних дозволів знищення, пошкодження дерев, чагарників, що відносяться до зелених насаджень в населених пунктах, що заподіяло істотну шкоду, – каратиметься штрафом від 500 до 1 000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або виправними роботами на строк до 2 років, або обмеженням волі на строк до 3 років, або позбавленням волі на той самий строк.

Ті самі дії, вчинені повторно або за попередньою змовою групою осіб, – каратимуться обмеженням волі на строк від 3 до 5 років або позбавленням волі на той самий строк.

Вищезазначені дії, якщо вони спричинили тяжкі наслідки, – каратимуться позбавленням волі на строк від 5 до 7 років.

Істотною шкодою вважається така шкода, яка у 20 і більше разів перевищує неоподатковуваний мінімум доходів громадян.

Тяжкими наслідками вважаються й такі, що у 60 і більше разів перевищують неоподатковуваний мінімум доходів громадян.

Продовжити читання →

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Digital-партнер


© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2024
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.