Connect with us

Законодавство

За прибулими з держав, де виявлено COVID-19, встановлять спостереження

Опубліковано

Набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до Правил санітарної охорони території України» від 8 квітня 2020 р. № 272.

Пункт 2 Правил санітарної охорони території України, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 22 серпня 2011 р. № 893 доповнено новими абзацами, якими надано визначення поняттям «самоізоляція» та обсервація (ізоляція).

Змінами до п. 27 Правил встановлено, що керівники закладів охорони здоров’я у разі надходження інформації про виявлених хворих осіб та/або осіб, стосовно яких є підозра на інфекційну хворобу, що має міжнародне значення, забезпечують госпіталізацію, огляд, обстеження та лікування таких осіб, встановлення медико-санітарного спостереження за особами, які перебувають в обсервації (ізоляції) або самоізоляції.

Зміненим п. 65 Правил визначено, що за особами, які прибувають в Україну з держав, у яких, за інформацією Всесвітньої організації охорони здоров’я, виявлено осіб, заражених інфекційною хворобою, що має міжнародне значення (за винятком малярії та гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2), профілактичний захід не проводиться, крім випадків, визначених МОЗ. За особами, які прибули з держав, в яких виявлено осіб, заражених малярією та хворих на гостру респіраторну хворобу COVID-19, спричинену коронавірусом SARS-CoV-2, медико-санітарне спостереження проводиться в установленому МОЗ порядку.

Змінами до п. 66 Правил встановлюється, що Держсанепідслужба подає інформацію про осіб, за якими встановлюється медико-санітарне спостереження, закладам охорони здоров’я за місцем проживання (перебування) таких осіб та контролює своєчасність і якість його проведення. Такі особи не ізолюються, їх пересування не обмежується, крім осіб, що перебувають в обсервації (ізоляції) або самоізоляції.

Новою редакцією п. 68 Правил визначається, що у разі виявлення фактів захворювання на інфекційні хвороби, що мають міжнародне значення, або виникнення загрози зараження такими хворобами та їх поширення Рада міністрів Автономної Республіки Крим, обласні, Київська та Севастопольська міські держадміністрації за поданням відповідних головних державних санітарних лікарів можуть запроваджувати у межах своїх повноважень на відповідних територіях або об’єктах особливі умови та режим праці, навчання, пересування, обсервації (ізоляції) або самоізоляції та перевезення з метою запобігання зараженню, поширенню і ліквідації зазначених хвороб.

Також додаток 1 до Правил «Перелік нозологічних форм інфекційних хвороб, що мають міжнародне значення» доповнено новою позицією – COVID-19 U07.1 2019-nCoV.

Продовжити читання →

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Про внесення змін до Правил санітарної охорони території України
||
№ Документа: 272
Дата прийняття: 08.04.2020
Дата набрання чинності: 15.04.2020
Дата реєстрації в Мінюсті: Немає
Номер реєстрації в Мінюсті: Немає
Внутрішній номер документа: Немає

Digital-партнер


© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2024
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.

Про внесення змін до Правил санітарної охорони території України
||
№ Документа: 272
Дата прийняття: 08.04.2020
Дата набрання чинності: 15.04.2020
Дата реєстрації в Мінюсті: Немає
Номер реєстрації в Мінюсті: Немає
Внутрішній номер документа: Немає