Connect with us

Законодавство

За приховування подвійного громадянства буде кримінальна відповідальність

Опубліковано

Президент України Володимир Зеленський вніс на розгляд Верховної Ради проекти Законів, які спрямовані на протидію загрозам національній безпеці у сфері громадянства.

Зокрема подано проект Закону «Про внесення змін до Закону України «Про громадянство України» щодо підстав і порядку набуття та припинення громадянства України» № 6368, який врегулює питання, які стосуються подвійного громадянства.

Також подано проект Закону «Про запобігання та протидію загрозам національній безпеці України у сфері громадянства» № 6369, що визначає правові та організаційні засади функціонування системи декларування громадянами України наявності громадянства інших держав або перебування у процедурі набуття чи припинення громадянства (підданства) іноземної держави тощо.

Читайте також: Коли в Україні можуть дозволити подвійне громадянство?

Подано й пов’язаний проект Закону «Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення, Кримінального кодексу України та Кримінального процесуального кодексу України щодо відповідальності за порушення законодавства у сфері громадянства» № 6372, яким передбачено встановити адміністративну відповідальність за несвоєчасне подання або неподання суб’єктом декларування декларації про наявність громадянства (підданства) іноземної держави, про перебування в процедурі набуття чи припинення громадянства іноземної держави тощо.

Ним також пропонується встановити кримінальну відповідальність за умисне внесення суб’єктом декларування завідомо недостовірних відомостей про наявність громадянства чи підданства іноземної держави.

Читайте також: Ті, хто має іноземне громадянство, не зможуть працювати у владних органах

Окрім цього, подано проект Закону «Про внесення змін до Закону України «Про судоустрій і статус суддів» щодо запобігання та протидії загрозам національній безпеці України у сфері громадянства» № 6371, яким передбачається встановити обмеження на зайняття посад в органах судової влади громадянами України, які мають або набули громадянство іншої держави.

Проектом Закону «Про внесення змін до статті 570 Митного кодексу України щодо запобігання та протидії загрозам національній безпеці України у сфері громадянства» № 6370, ініційованим Президентом, пропонується встановити обмеження на зайняття посад у митних органах громадянами України, які мають або набули громадянство або підданство іноземної держави чи держав.

Нагадаємо, подвійне громадянство: чому загальмував законопроект?

Продовжити читання →

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Digital-партнер


© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2024
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.