Законодавство
За роздрук електроквитка на поїзд доведеться доплатити
Набрав чинності наказ Міністерства інфраструктури України «Про затвердження Змін до Правил перевезення пасажирів, багажу, вантажобагажу та пошти залізничним транспортом України» від 1 лютого 2019 р. № 74.
До п. 1.7 введено новий термін «маршрут проїзду узгоджений», який означає погоджений проїзд особи з пересадками за обраним самостійно, або за одним із маршрутів, запропонованих системою під час оформлення проїзду через канали самообслуговування, з урахуванням часу, необхідного на безпечну пересадку.
У період масового виїзду людей може вводитися цілодобовий прийом пасажирів та облік осіб, які не оформили проїзд, за рішенням перевізника, а не за розпорядженням Укрзалізниці, як було раніше (п. 2.20).
Уточненням до абз. 6 п. 2.34 визначено, що за зверненням пасажира може здійснюватися роздрук електронного проїзного документа на бланку, проте за додаткову плату, що встановлюється перевізником. Раніше роздруківку надавали без доплати.
Новою редакцією п. 7.2 посадка в поїзд осіб, що подорожують за повними, пільговими, у тому числі безплатними та груповими, проїзними документами, здійснюється за умови наявності у них проїзного документа, документа, що посвідчує особу та оригіналу документа, що підтверджує право на пільговий проїзд.
За доповненням до п. 7.3 у разі виявлення під час перевірки у поїзді пасажира без документів, чи з недійсним проїзним документом, тощо, він уважається безквитковим і повинен сплатити штраф та оплатити проїзд від станції посадки до станції призначення. У разі відмови від сплати штрафу та вартості проїзду, пасажир повинен залишити поїзд на найближчій станції для подальшого оформлення вартості проїзду та протоколу про адміністративне правопорушення із залученням представників правоохоронних органів.
Під час проїзду в поїзді категорії «Інтерсіті+» перевірка документів, може здійснюватися після посадки пасажирів.
Новою редакцією п. 8.21 встановлено, що переоформлення дитячого проїзного документа на проїзний документ повної вартості дозволяється тільки в разі, якщо на дату відправлення поїзда дитині виповнилося 14 років. При цьому зміна прізвища та імені не допускається.
Переоформлення проїзного документа, оформленого за безготівковим розрахунком, сплаченого з використанням платіжної картки чи оформленого через Інтернет, не допускається (п. 8.25).
Якщо пасажир пред’явив проїзний документ, у тому числі електронний, інформація в якому не відповідає дійсності (не сприймається системою, пред’явив до повернення посадочний документ, який має статус «використаний, погашений, повернений»), то розгляд питання щодо повернення вартості таких платежів відтепер здійснюється у претензійному порядку (уточнення до п. 21.1).
You must be logged in to post a comment Login