Connect with us

Lexinform™ - платформа важливої правової інформації.

Для правників усіх спеціалізацій - свіжі новини про найважливіші нормативні акти і законопроекти з погляду їх значущості, показові та прецедентні рішення судів, коментарі до цих рішень, юридичний аналіз правових позицій, зокрема – рішень Верховного Суду.

Правові новини охоплюють події в Україні, а також світові юридичні новини, які справляють вплив на нашу правову дійсність, в тому числі – на розвиток вітчизняного законодавства та правової системи в цілому.

Репортажі та фахові звіти про найцікавіші заходи в царині права дадуть можливість не лишити поза увагою жодної значної події, а календар прийдешніх науково-практичних конференцій, форумів, круглих столів, експертних нарад та інших зібрань, присвячених нагальним юридичним проблемам, - допоможе не пропустити майбутніх заходів.

Тут постійно накопичуються варіанти розв’язання складних правових питань, неординарні юридичні висновки, аналітичні матеріали з практики правозастосування, досудового розв’язання спорів, зокрема арбітражу і медіації.

Автори - досвідчені адвокати, знані фахівці з різних галузей права пропонують власне тлумачення норм права та випробувані практичні прийоми, переможні правові аргументи для судового спору.

Законодавство

За відшкодуванням витрат на лікування «чорнобильці» можуть звертатися впродовж 1 року

Опубліковано

on

Набрав чинності наказ Міністерства соціальної політики України «Про затвердження Порядку відшкодування громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, витрат на лікування у закладах охорони здоров’я на території України, придбання ліків, що відсутні в таких закладах, виробів медичного призначення, протезів, крім зубного протезування дорогоцінними металами та металокерамікою» від 21 травня 2018 р. № 736, а такий самий порядок від 26 липня 2017 р. № 1211 втратив чинність.

За оновленим Порядком, Мінсоцполітики розподіляє кошти за програмою підтримки інвалідів до фондів соціального захисту, які, в свою чергу, передають їх до всеукраїнських громадських об’єднань осіб з інвалідністю.

Громадянин самостійно, через представника або уповноважену особу, подає до громадського об’єднання заяву про необхідність відшкодування витрат разом із:

 • копією паспорта;
 • копією посвідчення постраждалого від аварії на ЧАЕС;
 • копією ідентифікаційного номера;
 • випискою з амбулаторної карти;
 • оригіналами розрахункових документів.

Строк звернення за компенсацією витрат на лікування встановлено в 1 рік.

Відшкодуванню підлягають витрати пов’язані з:

 • лікуванням;
 • придбанням ліків;
 • придбанням виробів медичного призначення;
 • протезуванням (крім зубного протезування дорогоцінними металами та металокерамікою);
 • проведенням медичної діагностики;
 • продовженням лікування в амбулаторних умовах після виписки зі стаціонару;
 • проведенням медичної діагностики за відповідними рекомендаціями лікаря.

Громадські об’єднання протягом 10 днів подають до фонду соціального захисту отриману заяву постраждалого громадянина разом із документами, які розглядаються робочою групою на засіданнях, що проводяться за потреби, але не рідше ніж 1 раз на місяць.

Громадянин, який подав заяву, отримає відповідь щодо неї через 7 робочих днів, як буде прийнято відповідне рішення фондом (5 днів для інформування фондом громадського об’єднання та 2 дні для повідомлення особи).

Також встановлено, що сума відшкодування не може перевищувати 70 розмірів прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, установленого на 1 січня року, в якому прийняте рішення (на сьогодні це 100 450,00 грн).

Читати далі
Клікніть для коментування

Залишати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Законодавство

Облік операцій з приватизації держпідприємств – за окремим додатком

Опубліковано

on

Набрав чинності наказ Міністерства фінансів України «Про затвердження Змін до Положення про порядок бухгалтерського обліку окремих активів та операцій підприємств державного, комунального секторів економіки і господарських організацій, які володіють та/або користуються об`єктами державної, комунальної власності» від 24 квітня 2018 р. № 529.

Держпідприємствам, що використовують міжнародні стандарти бухгалтерського обліку, надано право застосовувати норми цього Положення, якщо вони не суперечать міжнародним стандартам фінансової звітності.

До п. 3 розділу ІІІ додали 6 нових абзаців, якими вказали, до яких рахунків відносити дані щодо вартості орендованих майнових комплексів, запасів які підлягають викупу, кредитних коштів. Встановлено, що передача грошових коштів та цінних паперів орендарем відображається зворотними записами.

Визначено нові рахунки для обліку амортизаційних витрат підприємства.

До Положення додано розділ V, який регулює облік операцій, пов’язаних з приватизацією державних підприємств.

Читати далі

Законодавство

Документи про закупівлю ліків зберігатимуть 5 років

Опубліковано

on

Вступив у дію наказ Міністерства охорони здоров`я «Про внесення змін до Правил зберігання та проведення контролю якості лікарських засобів у лікувально- профілактичних закладах» від 3 квітня 2018 р. № 610, де змінами затверджено нову редакцію Порядку.

Згідно зі змінами до п. 2 територіальному органу Держлікслужби надаватимуться відомості про особу, уповноважену на перевірку лікувально-профілактичних закладів (ЛПЗ).

До п. 3 додано обов’язок ЛПЗ разом з договором про купівлю лікарських засобів мати документи на підтвердження купівля та якості ліків, та зберігати пакет документів протягом 5 років.

Новою редакцією закріплено, що Держлікслужба здійснює контроль за дотриманням вимог законодавства про забезпечення якості засобів у всіх ЛПЗ силами інспекторів у формі планових та позапланових перевірок (раніше зазначалися обмеження щодо їх проведення, наприклад раз на рік).

Окрім того встановлено обов’язок працівників постійно здійснювати контроль умов зберігань лікарських засобів, їх зовнішнього вигляду та тари.

У разі виникнення сумніву щодо якості, уповноважена особа відбирає зразки сумнівних ліків та направляє їх до територіального органу Держлікслужби за місцем розташування ЛПЗ для проведення лабораторних досліджень. Сам же засіб мають помістити до зони карантину до прийняття відповідного рішення.

Читати далі

Законодавство

Заяви на приватизацію держмайна розглядатимуть 15 днів

Опубліковано

on

Набрав чинності наказ Фонду державного майна України «Про затвердження Порядку подання та розгляду заяв про включення об`єктів права державної власності до відповідного переліку об`єктів великої або малої приватизації, що підлягають приватизації» від 22 травня 2018 р. № 675.

Потенційний покупець, зацікавлений у придбанні об`єкта державної власності, подає заяву до державних органів приватизації за місцем знаходження об`єкта.

Заява подається в 1 примірнику стосовно потенційного об`єкта малої приватизації та в 2-х, якщо мова йде про об`єкт великої приватизації, з документами, що підтверджують правоздатність фізичної особи або реєстраційними документами юридичної особи.

Державний орган приватизації надсилає звернення та отримані від заявника документи до органу, уповноваженому управляти майном, з приводу надання дозволу включення об’єктів до переліку держмайна, що підлягає приватизації. Уповноважений орган повинен розглянути звернення у строк 15 днів з дня надходження заяви.

У випадку, якщо після закінчення вищевказаного строку, відповіді від уповноваженого на управління майном органу не надійшло, звернення вважається задоволеним.

Водночас втратили чинність накази Фонду від 17 квітня 1998 р. № 772 та від 1 липня 1997 р. № 683.

Читати далі

В тренді

Про затвердження Порядку відшкодування громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, витрат на лікування у закладах охорони здоров’я на території України, придбання ліків, що відсутні в таких закладах, виробів медичного призначення, протезів, крім зубного протезування дорогоцінними металами та металокерамікою
||
№ Документа: 736
Дата прийняття: 21.05.2018
Дата набрання чинності: 26.06.2018
Дата реєстрації в Мінюсті: 05.06.2018
Номер реєстрації в Мінюсті: 670/32122
Внутрішній номер документа: Немає