Connect with us

Законодавство

За втручання в роботу лічильників струму і тепла – кримінальна відповідальність

Опубліковано

Комітет Верховної ради України з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності розглянув та рекомендував прийняти за основу проект Закону України «Про внесення доповнення до Кримінального кодексу України (щодо відповідальності за виготовлення, збут або використання пристроїв, що блокують роботу електронних засобів обліку (лічильників) з метою розкрадання електричної та теплової енергії)» від 26 січня 2016 р. № 3819.

Передбачається доповнити Кримінальний кодекс України статтею 188 прим. 2, яка встановлює відповідальність за виготовлення, збут або використання пристроїв, що блокують роботу електронних засобів обліку.

Кваліфікуючою ознакою правопорушення є мета розкрадання електричної та теплової енергії. За такі дії – штраф у 500 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або виправні роботи.

Якщо цим буде завдано майнової шкоди у великому розмірі (що перевищує у 250 разів і більше неоподатковуваний мінімум доходів громадян), або спричинено шкоду життю (здоров’ю) людей –  штраф від 10 до 40 тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або позбавлення волі.

Продовжити читання →
Натисніть, щоб прокоментувати

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Digital-партнер


© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2024
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.