Законодавство
«Закон про закони»
У Верховній Раді України зареєстровано законопроект «Про правотворчу діяльність» № 5707. Його ініціаторами стали 195 народних депутатів з різних фракцій та груп.
Про це повідомив перший заступник Голови Верховної Ради Руслан Стефанчук. «Це — «закон про закони», «юридична абетка» правотворчості в державі. Більше року ми працювали над тим, щоб запропонувати єдиний законодавчо врегульований підхід, що дозволить позбутися правотворчого хаосу в Україні. Адже понад 1 мільйон нормативно-правових актів – це юридична катастрофа для України», – зазначив Р. Стефанчук.
За його словами, цей законопроект – порятунок від «законодавчого цунамі», боротьба з принципом «чим більше, тим краще». За його словами, лише 12% зареєстрованих законопроектів стають законами.
Перший віце-спікер парламенту пояснив, що в разі прийняття законопроекту будуть вдосконалені законодавча база щодо правотворчої діяльності, її планування та моніторингу результатів, механізми прийняття та застосування нормативно-правових актів (НПА). Планування правотворчої діяльності забезпечить передбачуваність розвитку державної політики, а юридичне прогнозування дозволить підвищити ефективність планування правотворчої діяльності, якість НПА.
Окрім того, реєстрації нормативно-правових актів передуватиме проведення публічних консультацій, обов’язковими стануть розробка концепцій проектів НПА та проведення оцінки впливу. Правовий моніторинг та оцінювання ефективності застосування законодавства допоможуть зрозуміти, чи досягли прийняті нормативно-правові акти бажаного результату тощо.
«Цей законопроект набрав найбільшу кількість підписів народних депутатів України серед усіх цілісних законопроектів, зареєстрованих народними депутатами ІХ скликання! А це означає, що запит на цей законопроект та його політична підтримка вражає. Сподіваюся на таку ж високу підтримку цього проекту закону й під час розгляду його в першому та другому читаннях. Це — чудовий подарунок Україні до 25-ї річниці Конституції та 30-ї річниці незалежності. Тож прошу долучатися до обговорення», – закликав Руслан Стефанчук.
Нагадаємо, Президент України Володимир Зеленський підписав Указ про Стратегію розвитку системи правосуддя та конституційного судочинства на 2021–2023 роки.
Джерело: Юридичний вісник України