Connect with us

Законодавство

Законопроект, покликаний захищати від колекторів, містить корупційні ризики

Опубліковано

Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) провело антикорупційну експертизу проекту Закону «Про захист прав та законних інтересів боржників при здійсненні колекторської діяльності» № 2133.

У законопроекті, покликаному захищати права та інтереси боржників від недобросовісних дій суб’єктів колекторської діяльності, експерти НАЗК виявили низку ризиків, що можуть сприяти вчиненню корупційних правопорушень.

Поняття «прострочена заборгованість» визначено як «не виконане у встановлений строк грошове зобов’язання боржника, що виникло в тому числі з інших підстав, передбачених законодавством України», що дозволить колекторам вимагати заборговані кошти навіть у випадках, коли законом встановлено лише судовий порядок їх стягнення.

Відсутній вичерпний перелік документів, які мають бути подані до органу ліцензування разом із заявою про видачу ліцензії на колекторську діяльність, що може призвести до створення нерівних умов для юридичних осіб, які мають намір займатися колекторською діяльністю, а також – до зловживань службових осіб під час розгляду заяв про видачу ліцензії.

Не визначено чіткого механізму анулювання ліцензії суб’єкта колекторської діяльності, а саме:

  • не передбачено чітких вимог до змісту актів перевірок, відповідно до яких можна анулювати ліцензію на колекторську діяльність;
  • не визначені суб’єктів, що мають право складати такі акти;
  • не визначені права суб’єктів на оскарження відповідних рішень органу ліцензування.

Проектом також передбачено, що працівники суб’єктів колекторської діяльності мають бути зареєстрованим за місцем проживання. Це створює невиправдане обмеження для осіб, які проживають не за місцем реєстрації, що суперечить положенням Конституції України та Закону України «Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні».

Продовжити читання →

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Digital-партнер


© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2024
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.