Connect with us

Законодавство

Залишати суди без охорони недопустимо

Опубліковано

Вища рада правосуддя оприлюднила своє публічне звернення, затверджене рішенням №557/0/15-18, щодо публічних заяв про відмову від виконання державної функції забезпечення охорони судів, розміщених на офіційному сайті МВС.

В зверненні засуджується застосування насильства до працівника поліції, зокрема й випадку, який трапився 16 лютого 2018 р. біля Солом’янського районного суду м. Києва.

Водночас Вища рада правосуддя категорично не погоджується із публічною заявою Міністерства внутрішніх справ про відмову від виконання державної функції із охорони судів у зв’язку із взяттям на поруки особи, відповідальної за інцидент.

Вища рада правосуддя засуджує непоодинокі випадки тиску на діяльність суддів, що досі залишаються без належного реагування з боку Національної поліції.

У випадку незгоди із правовою позицією конкретного судді Вища рада правосуддя пропонує у межах процесуального законодавства оскаржувати її до суду вищої інстанції, або вдаватися до процедури притягнення судді до дисциплінарної відповідальності.

Наостанок Вища рада правосуддя підкреслила, що згідно з Конституцією України громадяни мають право на судовий захист і безпеку, гарантовані державою.

Продовжити читання →
Натисніть, щоб прокоментувати

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Digital-партнер


© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2024
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.