Connect with us

Законодавство

Заручники отримають спеціальний статус

Опубліковано

До Верховної Ради України передано проект Закону України «Про внесення змін до Закону України “Про боротьбу з тероризмом” (щодо основ соціального захисту заручників)» № 8337.

Законопроектом уводиться до Закону України «Про боротьбу з тероризмом» новий розділ № IV-1.

Ним передбачається, що заручники, що побували в полоні у терористів, отримуватимуть спеціальний статус та пільги від держави. Надання статусу колишнього заручника буде підтверджуватись шляхом видачі потерпілій особі посвідчення встановленого зразка. Відповідальність за видачу таких посвідчень покладено на Міністерство соціальної політики України.

Після звільнення, особа – колишній заручник матиме право на юридичну допомогу від держави щодо захисту її прав, в тому числі на відшкодування збитків, завданих особі під час тримання заручником. Колишній заручник має право на отримання безоплатної правової допомоги від держави, в тому числі допомоги адвоката.

Окрім того, для особи – колишнього заручника законопроектом передбачена низка пільг:

  1. медична та психологічна реабілітація;
  2. захист майнових прав та непогіршення майнового стану;
  3. одноразова грошова допомога;
  4. одноразова грошова допомога рідним у разі смерті заручника.

Також законопроектом № 8337 встановлюються випадки, за яких смерть заручника не передбачає виплату одноразової грошової допомоги: коли заручник, або колишній заручник скоїв злочин, або самогубство. Якщо заручник скоїв самогубство, то одноразова грошова компенсація його рідним буде виплачена в разі, якщо в суді буде встановлено, що заручника довели до  самогубства сторонні особи.

Метою розробки законопроекту його ініціатори вважають створення державою  умов для соціального захисту заручників шляхом визначення системи правовідновлювальних та реабілітаційних заходів, а також визначення у зв’язку з цим спеціальних прав і пільг для осіб, потерпілих від відповідних насильницьких злочинів.

Продовжити читання →
Натисніть, щоб прокоментувати

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Digital-партнер


© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2024
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.