Законодавство
Засоби реабілітації – за спецзамовленням
Набрав чинності наказ Міністерства соціальної політики України «Про затвердження Порядку подання заявки на виготовлення технічних засобів реабілітації за індивідуальним замовленням» від 7 листопада 2018 р. № 1643.
Для виконання індивідуального замовлення повинні бути надані медичні показання до забезпечення технічними засобами реабілітації, які визначають для:
- осіб з інвалідністю – медико-соціальними експертними комісіями (МСЕК) шляхом оформлення висновку та індивідуальної програми реабілітації (ІПР);
- дітей з інвалідністю – лікарсько-консультативними комісіями лікувально-профілактичних закладів (ЛКК) шляхом оформлення відповідного висновку;
- осіб з інвалідністю та дітей з інвалідністю, які досягли 6-річного віку (забезпечення кріслами колісними з електроприводом для пересування у приміщенні) або для дітей, які досягли 14-річного віку (для забезпечення кріслами щоб пересуватись поза межами приміщення), – обласними, центральними міськими у мм. Києві та Севастополі, республіканськими в ВР Крим МСЕК із оформленням відповідного медичного висновку;
- військовослужбовців та працівників ЗСУ, Нацгвардії, СБУ і т. ін., а також працівників підприємств, установ, організацій, які залучалися та брали безпосередню участь в антитерористичній операції, – військово-лікарськими комісіями (ВЛК) з оформленням відповідного рішення ВЛК чи висновку ЛКК.
Анкета заповнюється МСЕК, ВЛК або ЛКК на підставі звернення особи з інвалідністю, дитини з інвалідністю, постраждалого внаслідок антитерористичної операції або їхніх законних представників щодо того, що згідно з ІПР та/або висновком МСЕК, ЛКК чи рішенням ВЛК вони не можуть користуватися технічними засобами реабілітації серійного виробництва
Строк розгляду поданих до органу соцзахисту документів становить 5 робочих днів.
Орган соціального захисту населення, встановивши за результатами розгляду документів факт відсутності технічного засобу реабілітації серійного виробництва з параметрами, що відповідають індивідуальним особливостям особи, ознайомлює останнього з переліком підприємств та каталогом виробів, якими такі підприємства забезпечують, після чого формує заявку на виготовлення технічного засобу реабілітації за індивідуальним замовленням.
Після цього, саме підприємство розглядає документи та формує орган соцзахисту про можливість/неможливість виконання заявки.
У разі наявності обґрунтованих відмов підприємств у зв’язку з неможливістю виконати заявку – орган має продовжувати вирішувати питання до задоволення заявки.
Підприємство, яке погодило заявку, самостійно визначає необхідні заходи для її виконання. Виготовлення та забезпечення засобами реабілітації проводиться відповідно до Порядку забезпечення технічними та іншими засобами реабілітації, затвердженого постановою Уряду від 5 квітня 2012 р. № 321.
Порядок не застосовуються для оформлення індивідуального замовлення щодо протезно-ортопедичних виробів, у тому числі ортопедичного взуття.
Водночас втратив чинність наказ Міністерства соціальної політики України від 01 серпня 2014 р. № 518.
You must be logged in to post a comment Login