Законодавство
Засуджений, якого переводять до іншої установи виконання покарань, має утримуватися якнайближче до місця його проживання
Набрав чинності наказ Міністерства юстиції України «Про внесення змін до Порядку визначення засудженим виду установи виконання покарань, направлення для відбування покарання засуджених до позбавлення волі на певний строк, довічного позбавлення волі, арешту, обмеження волі та їх переведення» від 27 вересня 2021 р. № 3403/5.
Читайте також: До іншого СІЗО переводитимуть осіб, щодо яких розслідуються факти неналежного поводження
Новим пунктом 8 розд. IV Порядку, затвердженого наказом Міністерства юстиції України від 27 лютого 2017 р. № 680/5, передбачено, що з метою уникнення перенаповнення установи виконання покарань, дотримання норми жилої площі на одного засудженого, переведення осіб, засуджених до позбавлення волі на певний строк, довічного позбавлення волі, арешту та обмеження волі, до установи виконання покарань відповідного рівня безпеки (виду установи) здійснюється центральною або міжрегіональною комісією за поданням адміністрації установи виконання покарань щодо переведення засудженого до установи виконання покарань відповідного рівня безпеки (виду установи) (додаток 8), погодженим керівником міжрегіонального управління або керівником Департаменту щодо установ центрального та південного регіонів.
Читайте також: В СІЗО робитимуть аудіозапис телефонних розмов осіб, узятих під варту
У разі переведення засудженого для подальшого відбування покарання з одного виправного центру до іншого таке переведення здійснюється у порядку, встановленому п. 5 цього розділу.
У таких випадках засуджений має утримуватись в установі виконання покарань відповідного рівня безпеки (виду установи), найближчій до місця його проживання до засудження або, за бажанням засудженого, місця постійного проживання його родичів.
Також Порядок доповнено новим додатком 8 – формою Подання адміністрації установи виконання покарань щодо переведення засудженого до установи виконання покарань відповідного рівня безпеки (виду установи).
Нагадаємо, відеофіксація побачення із засудженим має бути такою, що не фіксує змісту розмови та документів.