Connect with us

Законодавство

Затверджено методику районування поверхневих та підземних вод

Опубліковано

Набрав чинності наказ Міністерства екології та природних ресурсів України «Про затвердження Методики визначення масивів поверхневих та підземних вод» від 14 січня 2019 р. № 4.

Визначення масивів поверхневих та підземних вод здійснюється суб’єктами державного моніторингу згідно з Порядком здійснення державного моніторингу вод, затвердженого постановою Кабміну від 19 вересня 2018 р. № 758.

Визначення проводиться з метою деталізації гідрографічного районування території України, розроблення програми державного моніторингу вод, а також розроблення та оцінки ефективності виконання планів управління річковими басейнами (ПУРБ).

Моніторинг здійснюється для точного опису стану поверхневих і підземних вод. Визначення масивів вод ґрунтується на географічних та гідрологічних показниках, а також на даних щодо основних антропогенних впливів на кількісний та якісний стан поверхневих і підземних вод, тощо.

Масивами поверхневих / підземних вод є водні об’єкти або їх частини, для яких встановлюються екологічні цілі та які використовуються для досягнення таких еко цілей.

Так, для всіх районів річкових басейнів стратегічною ціллю є досягнення та/або підтримання «доброго» екологічного та хімічного станів масивів поверхневих вод та «доброго» хімічного та кількісного станів масивів підземних вод.

Для штучних масивів та істотно змінених масивів поверхневих вод стратегічною ціллю є досягнення / підтримання «доброго» екологічного потенціалу та «доброго» хімічного стану.

Про те, які є інші класи масиву вод, окрім «доброго», можна ознайомитись в нашій попередній публікації

Масиви вод визначаються 1 раз на 6 років до розроблення програми державного моніторингу вод та ПУРБ.

Масив поверхневих вод не може складатися з різних категорій вод, до яких відносяться річки, озера, перехідні, прибережні води, штучні або істотно змінені масиви. Межею масиву поверхневих вод є точка переходу від однієї категорії до іншої.

Визначення масивів підземних вод включає поділ водоносних горизонтів на менші одиниці, їхній опис та визначення меж масивів. Під час визначення масиву здійснюється аналіз геологічних карт та даних щодо свердловин з метою відокремлення різних гідрогеологічних одиниць у межах водоносного горизонту.

Водоносні горизонти, пов’язані між собою гідравлічно та в межах яких хімічний склад води формується завдяки перетіканню підземних вод із одного водоносного горизонту до іншого, можуть бути об’єднані у єдиний масив підземних вод.

Продовжити читання →
Натисніть, щоб прокоментувати

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Про затвердження Методики визначення масивів поверхневих та підземних вод
||
№ Документа: 4
Дата прийняття: 14.01.2019
Дата набрання чинності: 23.04.2019
Дата реєстрації в Мінюсті: 22.03.2019
Номер реєстрації в Мінюсті: 287/33258
Внутрішній номер документа: Немає

Digital-партнер


© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2024
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.

Про затвердження Методики визначення масивів поверхневих та підземних вод
||
№ Документа: 4
Дата прийняття: 14.01.2019
Дата набрання чинності: 23.04.2019
Дата реєстрації в Мінюсті: 22.03.2019
Номер реєстрації в Мінюсті: 287/33258
Внутрішній номер документа: Немає