Законодавство
Затверджено нову Особову картку державного службовця

Набрав чинності наказ Національного агентства України з питань державної служби «Про затвердження форми Особової картки державного службовця» від 19 травня 2020 р. № 77-20.
Затверджено форму Особової картки державного службовця та встановлено, що:
- Особова картка заповнюється в електронній формі українською мовою у називному відмінку без скорочень;
- відомості, зазначені у пунктах 1 – 10 Особової картки, заповнює державний службовець, а відомості, зазначені у пунктах 11 – 18, – працівник служби управління персоналом;
- до Особової картки та додатків до неї за потреби може додаватись необхідна кількість рядків та сторінок;
- за наявності у державному органі інформаційної системи управління людськими ресурсами Особова картка зберігається в особовій справі у такій інформаційній системі (з проставленням кваліфікованого електронного підпису);
- за відсутності у державному органі інформаційної системи управління людськими ресурсами заповнена Особова картка друкується та зберігається в особовій справі (з використанням власноручного підпису);
- зміна відомостей в Особовій картці здійснюється шляхом їх оновлення в інформаційній системі управління людськими ресурсами або заміни відповідних сторінок в роздрукованій формі.
Також, наказом НАДС від 19 травня 2020 р. № 76-20, який набрав чинності 5 червня 2020 р., визнано таким, що втратив чинність, НАДС «Про затвердження форми Особової картки державного службовця та Інструкції щодо її заповнення» від 5 серпня 2016 р. № 156.
Законодавство
Довічне позбавлення волі з конфіскацією майна за колабораціонізм

У Верховній Раді України зареєстровано проект Закону «про внесення змін до Кримінального кодексу України та Кримінального процесуального кодексу України (щодо кримінальної відповідальності за побутове, адміністративне, економічне, військове, політичне, військово-політичне та інше співробітництво з державою-агресором – колабораціонізм)» № 5135.
Новою ст. 111-1 Кримінального кодексу України пропонується встановити, що колабораціонізм, тобто умисне і добровільне співробітництво громадянина України з державою-агресором або її представниками у будь-якій формі, в інтересах держави-агресора і на шкоду національній безпеці України чи її союзників, – караються позбавленням волі на строк від трьох до п’яти років з конфіскацією майна або без такої.
Ті самі дії, якщо вони вчинені особою, яка є представником влади, або повторно, або за попередньою змовою групою осіб, або поєднані з розпалюванням національної чи релігійної ворожнечі, – караються позбавленням волі на строк від п’яти до десяти років з конфіскацією майна або без такої.
Ті самі дії, які призвели до загибелі людей або інших тяжких наслідків, – караються позбавленням волі на строк від десяти до п’ятнадцяти років або довічним позбавленням волі з конфіскацією майна або без такої.
Публічні заклики до колабораціонізму, а також виготовлення матеріалів із закликами до колабораціонізму з метою їх розповсюдження або розповсюдження таких матеріалів – караються виправними роботами на строк до двох років або арештом на строк до шести місяців, або позбавленням волі на строк до трьох років.
Під формами колабораціонізму розуміються, зокрема:
– участь у збройному конфлікті на боці держави-агресора;
– публічні заклики, спрямовані на підтримку чи співробітництво з державою-агресором та/або окупаційною владою;
– ведення господарської діяльності спільно з окупаційною владою та суб’єктами господарювання, які знаходяться на території Автономної Республіки Крим, міста Севастополя та на територіях окремих районів Донецької та Луганської областей, незалежно від місця реєстрації таких суб’єктів господарювання;
– організація та проведення під контролем держави-агресора виборів, референдумів, опитувань, плебісцитів та інших форм безпосереднього волевиявлення громадян на тимчасово окупованих територіях;
– організація масових заходів політичного характеру (мітинги, демонстрації, пікетування, страйки тощо), в рамках співробітництва з державою-агресором, з метою сприяння та надання їй допомоги у здійсненні агресивних дій проти України, підтримки органів, самопроголошених чи створених державою-агресором, які виконували чи виконують на тимчасово окупованій території функції, властиві органам державної влади чи органам місцевого самоврядування, а також активна участь у таких заходах з метою підтримки цих органів тощо.
Законодавство
Запроваджено інформаційну систему управління людськими ресурсами в державних органах

Набрав чинності наказ Національного агентства України з питань державної служби «Про впровадження інформаційної системи управління людськими ресурсами в державних органах» від 16 січня 2021 р. № 6-21.
Як повідомляє Національне агентство України з питань державної служби, наказ регламентує роботу інформаційної системи управління людськими ресурсами в державних органах (HRMIS) та створює юридичні умови для подальшого впровадження HRMIS.
Зокрема, наказом затверджено форму:
– Договору про надання доступу (підключення) до інформаційної системи управління людськими ресурсами в державних органах;
– Згоди на обробку персональних даних в інформаційній системі управління людськими ресурсами в державних органах;
– Заяви про організацію доступу до інформаційної системи управління людськими ресурсами в державних органах.
Генеральний департамент з питань цифровізації у сфері державної служби має забезпечити розміщення інформаційних та методичних матеріалів щодо функціонування інформаційної системи управління людськими ресурсами в державних органах у розділі «Про HRMIS» офіційного веб-сайту підсистеми «Публічний портал» інформаційної системи управління людськими ресурсами в державних органах за посиланням: https://public.nads.gov.ua.
Законодавство
Конгрес місцевих та регіональних влад при Президентові України утворено

Набрав чинності Указ Президента України «Про Конгрес місцевих та регіональних влад при Президентові України» від 25 лютого 2021 р. № 73/2021, яким утворено Конгрес місцевих та регіональних влад при Президентові України як консультативно-дорадчий орган.
Керівникові Офісу Президента України доручено внести у семиденний строк проект Положення про Конгрес.
Визнано таким, що втратив чинність, Указ Президента України «Про Раду розвитку громад та територій» від 18 грудня 2019 р. № 909.
Нагадаємо, що Конгрес місцевих та регіональних влад розробить Муніціпальний кодекс.
-
Судова практика4 дні тому
Заподіяння педагогічним працівником шкоди психічному здоров’ю учня внаслідок булінгу є підставою для звільнення такого працівника
-
В Україні7 днів тому
Який адаптивний карантин запроваджено з 24 лютого?
-
Законодавство6 днів тому
Адаптивний карантин продовжено до 30 квітня 2021 р.
-
В Україні7 днів тому
Закладам передвищої та вищої освіти рекомендовано змішану форму навчання
-
В Україні5 днів тому
На 50% підвищать посадові оклади медпрацівників закладів освіти
-
Законодавство4 дні тому
Керівників закладів вищої освіти обиратимуть у два тури