Connect with us

Законодавство

Заяву про банкрутство фізичної особи може подати тільки сама особа

Верховна Рада прийняла Кодекс України з процедур банкрутства (законопроект від 26 лютого 2018 р. № 8060).

Кодекс встановлює умови та порядок відновлення платоспроможності боржника чи визнання його банкрутом.

Важливою новелою для вітчизняного законодавства стало врегулювання Кодексом банкрутства боржника – фізичної особи.

Зокрема встановлено, що  провадження у справі про неплатоспроможність боржника – фізичної особи або фізичної особи-підприємця може бути відкрито лише за заявою боржника (ч. 1 ст. 115 Кодексу).

Раніше, як ми вже писали Кодекс містив 2 книги. Прийнятий ВРУ варіант містить 4 книги:

  1. загальна частина;
  2. арбітражний керуючий;
  3. банкрутство юридичних осіб;
  4. відновлення платоспроможності фізичної особи (включає питання щодо ФОП).

Положення цього кодексу не застосовуватимуться до юридичних осіб – казенних підприємств, а законодавство про відновлення платоспроможності банкрутом не поширюватиметься на банки, що виводяться з ринку або ліквідуються відповідно до Законів «Про банки і банківську діяльність» та «Про систему гарантування вкладів фізичних осіб».

Остаточний текст буде опубліковано невдовзі – після підписання Президентом України.

Законодавство

Для великих промислових забруднювачів довкілля запровадять обов’язкові екологічні дозволи

Кабінет Міністрів схвалив законопроект «Про запобігання, зменшення та контроль промислового забруднення».

Законопроект передбачає впровадження інтегрованого дозволу для великих підприємств, які є найбільшими забруднювачами довкілля. Це, зокрема, підприємства у сфері енергетики, виробництва та обробки металів, переробки, мінеральної сировини, хімічної промисловості тощо.

Інтегрований дозвіл встановлюватиме вимоги до обсягів забруднення та необхідних заходів для зменшення впливу підприємств на довкілля. Він охоплюватиме вимоги до викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря, спеціальне водокористування та управління відходами. Отримання такого дозволу найбільшими забруднювачами стане обов’язковим.

Крім того, буде впроваджено електронну систему видачі інтегрованих дозволів.

Суб’єкти господарювання будуть зобов’язані здійснювати моніторинг викидів та щорічно звітуватимуть про дотримання умов інтегрованого дозволу. Якщо ці умови порушуватимуться, дозвіл може бути анульований – робота підприємства буде зупинена до виконання законних вимог держави.

Документ був розроблений Міністерством захисту довкілля та природних ресурсів України з метою забезпечення імплементації положень директиви 2010/75/ЄС «Про промислові викиди» (інтегроване запобігання та контроль забруднення) та виконання умов Угоди про асоціацію з ЄС.

Читати далі

Законодавство

Припинено продаж об’єктів великої приватизації до кінця карантину

Набрав чинності Закон України «Про внесення змін до Закону України “Про приватизацію державного і комунального майна” щодо парламентського контролю за приватизацією державного майна» від 2 вересня 2020 р. № 853-IX.

Новою ст. 9 Закону України «Про приватизацію державного і комунального майна» встановлено, що парламентський контроль за приватизацією державного майна здійснюється комітетом Верховної Ради України, до предмета відання якого віднесені питання приватизації державного і комунального майна.

Також визначені контрольні функції і відповідні повноваження у сфері приватизації вищезазначеного комітету ВРУ.

Окрім цього, новою редакцією п. 7-2 розд. V Закону встановлено, що тимчасово, на період встановлення Кабінетом Міністрів України карантину та обмежувальних заходів щодо запобігання виникненню та поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19), аукціони з продажу об’єктів великої приватизації не проводяться (раніше – приватизація (продаж) об’єктів великої приватизації припиняється.

Читати далі

Законодавство

Музеї стали структурними підрозділами закладів вищої освіти

Набрав чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення діяльності музеїв закладів вищої освіти» від 2 вересня 2020 р. № 849-IX.

Доповненням до п. 2 ч. 7 ст. 33 Закону України «Про вищу освіту» музеї включено до переліку структурних підрозділів закладів вищої освіти.

Новими п. 5-1 і 10-1 ч. 1 ст. 55 Закону посади «директор музею» та «науковий працівник музею» додано до основних посад науково-педагогічних працівників закладів вищої освіти.

Також новою редакцією п. 5 ч. 1 ст. 62 Закону надано право особам, які навчаються у закладах вищої освіти, на безоплатне користування музеями цього закладу.

Читати далі

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Facebook

TWITTER

Календар юриста

В тренді

Telegram