Жодних виїзних консульських обслуговувань за чужий рахунок - LexInform: Правові та юридичні новини, юридична практика, коментарі
Connect with us

Законодавство

Жодних виїзних консульських обслуговувань за чужий рахунок

Дата публікації:

Набрав чинності наказ Міністерства закордонних справ України «Про затвердження Змін до Порядку проведення виїзних консульських обслуговувань громадян України консульськими посадовими особами закордонних дипломатичних установ України» від 27 листопада 2019 р. № 532.

Відтепер виїзні консульські обслуговування здійснюються відповідно до Положення про Міністерство закордонних справ України, затвердженого Указом Президента України від 06.04.2011 № 381 (раніше – згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 30 березня 2016 року № 281).

Тепер може не застосовуватися критерій фінансової доцільності проведення виїзного консульського обслуговування, якщо воно проводиться не частіше одного разу на рік в країні акредитації/відповідальності або у містах консульського округу, віддалених від закордонної дипломатичної установи України більше ніж на 1000 км (абз. 5 п. 5 Порядку).

Закордонні дипломатичні установи (ЗДУ) забезпечуватимуть завчасне інформування громадян через доступні джерела про час та місце проведення консульського прийому, перелік консульських дій, які можуть бути вчинені, вимоги до документів, можливість видачі виготовлених паспортів громадянина України для виїзду за кордон. Прийом громадян під час виїзного консульського обслуговування здійснюватиметься в порядку черговості та допускається ведення попереднього запису громадян.

Найважливіші юридичні новини. Підписуйтесь на LexInform в Telegram

За рішенням керівника ЗДУ прийом громадян під час виїзного консульського обслуговування може бути продовжено з одного до двох днів. Вчинені консульські дії під час такого обслуговування мають реєструватися в Книзі реєстрації консульських дій та зборів не пізніше наступного робочого дня після повернення консульської посадової особи до ЗДУ.

Також, змінами до п. 9 визначено, що стягнення консульського збору за вчинення консульських дій може здійснюватися у безготівковій формі та з дотриманням вимог Положення про консульський збір України та у готівковій формі (стара редакція передбачала лише безготівкову форму).

Крім цього, Порядок доповнено п. 11, який встановлює заборону на проведення виїзних консульських обслуговувань за рахунок третіх осіб (крім безоплатного надання у тимчасове користування на період виїзного консульського обслуговування відповідного приміщення, засобів зв’язку та необхідної оргтехніки).

Законодавство

Збільшити обсяг освітньої субвенції просить Асоціація міст України

Опубліковано

on

От

Асоціація міст України звернулася до Голови Верховної Ради України Руслана Стефанчука та Голови Комітету з питань бюджету Юрія Арістова щодо  прискорення розгляду проекту Постанови «Про звернення Верховної Ради України до Кабінету Міністрів України щодо необхідності збільшення обсягу видатків на 2022 рік за бюджетною програмою 2211190 «Освітня субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам» та внесення змін до формули розподілу освітньої субвенції між місцевими бюджетами» № 6520 і включення її до порядку денного для ухвалення.

Читайте також: У разі відмови випускника від виконання умови відпрацювати за направленням заклад освіти може стягнути з нього всі витрати на освіту, зокрема і стипендію

«Питання вирішення проблеми дефіциту коштів місцевих бюджетів на оплату праці педагогічних працівників закладів середньої освіти у 2022 році потребує якнайшвидшого реагування», – кажуть в АМУ.

Нагадаємо, Міносвіти підготувало довідки по освітній субвенції на 2022 р.

Найважливіші юридичні новини. Підписуйтесь на LexInform в Telegram
Читати далі

Законодавство

Права дітей захищатиме новоутворена Державна служба

Опубліковано

on

От

Кабінет Міністрів прийняв постанову, якою утворено Державну службу України у справах дітей як центрального органу виконавчої влади зі спеціальним статусом, який забезпечує формування та реалізацію державної політики у сфері усиновлення та захисту прав дітей.

Читайте також: Збільшено допомогу на дітей з тяжкими хворобами, яким не встановлено інвалідність

«Відсутність єдиного центрального органу виконавчої влади, діяльність якого спрямовувалась би на врегулювання питань захисту прав дітей (наразі такими питаннями прямо чи опосередковано займаються шість міністерств), та відповідної єдиної державної політики призводить до виникнення системних проблем у цій сфері», – зауважили у Міністерстві соціальної політики.

Читати далі

Законодавство

Національний план дій з відновлюваної енергетики можна обговорити

Опубліковано

on

От

Державне агентство з енергоефективності та енергозбереження опублікувало для обговорення проект Національного плану дій з розвитку відновлюваної енергетики на період до 2030 р., у якому визначено індикативну ціль споживання енергії з відновлюваних джерел у 2030 р. на рівні 27 %, у тому числі у секторах:

– електроенергетики – 25 %;

– опалення та охолодження – 35 %;

– транспорту – 14 %.

Найважливіші юридичні новини. Підписуйтесь на LexInform в Telegram

Читайте також: У разі ліквідації або виведення з експлуатації підприємств проводитимуть екологічний аудит

Національним планом також передбачено заходи задля збалансованого розвитку відновлюваної електроенергетики, теплоенергетики та споживання відновлюваних джерел на транспорті, зокрема:

– забезпечення сталості генерації об’єктів відновлюваної генерації, підвищення надійності енергопостачання, перенесення сезонних змін попиту на електроенергію;

– стимулювання виробництва «чистої» електроенергії на ринкових засадах;

– удосконалення умов підтримки енергетичних кооперативів та приватних домогосподарств;

– запровадження механізму видачі гарантії походження електроенергії;

– стимулювання використання енергоносіїв з ВДЕ у транспортному секторі.

Зауваження та пропозиції до проекту приймаються до 20 лютого 2022 р. на електронну адресу: [email protected].

Нагадаємо, інформацію про стан довкілля зібрано на Єдиній екологічній платформі

Читати далі

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

В тренді

Про затвердження Змін до Порядку проведення виїзних консульських обслуговувань громадян України консульськими посадовими особами закордонних дипломатичних установ України
||
№ Документа: 532
Дата прийняття: 27.11.2019
Дата набрання чинності: 14.01.2020
Дата реєстрації в Мінюсті: 28.12.2019
Номер реєстрації в Мінюсті: 1310/34281
Внутрішній номер документа: Немає

© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2022
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.

Вже йдете? Перш ніж Ви підете ...

Запрошуємо до нашого каналу Telegram

Не варто пропускати жодної актуальної новини ;)
close-link
Про затвердження Змін до Порядку проведення виїзних консульських обслуговувань громадян України консульськими посадовими особами закордонних дипломатичних установ України
||
№ Документа: 532
Дата прийняття: 27.11.2019
Дата набрання чинності: 14.01.2020
Дата реєстрації в Мінюсті: 28.12.2019
Номер реєстрації в Мінюсті: 1310/34281
Внутрішній номер документа: Немає