Connect with us

Законодавство

Журналістам і держслужбовцям перерахують пенсії

Опубліковано

Комітет Верховної Ради України з питань соціальної політики рекомендував прийняти законопроект про перерахунок пенсій журналістам та держслужбовцям № 7406, яким встановлюється порядок перерахунку пенсій журналістам, працівникам органів місцевого самоврядування та державним службовцям, яким призначено пенсію до набуття чинності Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій» від 3 жовтня 2017 р. № 2148-VIII.

Особливістю законопроекту є те, що згаданим категоріям осіб надається право на перерахунок пенсії на тих підставах, які діяли на час виходу особи на пенсію, у тому числі у разі підвищення розміру заробітної плати працюючим працівникам. Порядок здійснення такого перерахунку буде визначено Кабінетом Міністрів України.

Ним вносяться відповідні зміни до цілої низки Законів України, а саме:  «Про наукову і науково-технічну діяльність», «Про державну підтримку засобів масової інформації та соціальний захист журналістів», «Про службу в органах місцевого самоврядування», «Про державну службу», «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування».

Також члени Комітету соціальної політики виявили невідповідність запропонованих змін статті 27 Бюджетного кодексу України та статті 91 Регламенту Верховної Ради України. Невідповідність діючому законодавству криється в частині надання суб’єктом права законодавчої ініціативи фінансово-економічного обґрунтування, подання пропозицій змін до законодавчих актів щодо скорочення витрат бюджету та/або джерел додаткових надходжень бюджету для досягнення збалансованості бюджету та терміну набрання ним чинності.

Виходячи з вищевикладеного, члени Комітету рекомендували прийняти законопроект за основу з обов’язковим урахуванням поданих застережень.

Продовжити читання →
Натисніть, щоб прокоментувати

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Digital-партнер


© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2024
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.