Connect with us

Законодавство

Злочини, що скоєні у фінансовій сфері розслідуватиме нова служба: Бюро фінансових розслідувань по 25 статтями КК України

Опубліковано

Законодавці все ще не можуть точно визначитися з назвою органу, який проводитиме розслідування злочинів, які здійснюються у фінансовій сфері проти держави. В даний час мова йде про дві робочі назви структури: ФБР і БФР (Фінансове бюро розслідувань і Бюро фінансових розслідувань).

Раніше глава Податкового комітету функціонуючого в рамках Верховної Ради України Данило Гетьманцев запропонував прийняти законопроект №1208. Проект отримав назву «Про Бюро фінансових розслідувань». В рамках законопроекту зазначена головна задача – створити особливу структуру, яка ефективно замінить податкову міліцію. Особливість нового органу полягає в тому, що звітувати він буде не силовим структурам, а Міністерству фінансів України. В рамках своїх повноважень, Бюро фінансових розслідувань буде займатися запобіганням, попередженням, розкриттям і розслідуванням злочинів проти держави, що скоєні у фінансовій сфері.

Підслідність Бюро фінансових розслідувань буде визначена в рамках 25 статей Кримінального кодексу України. Всі статті пов’язані з правопорушеннями, що здійснюються в сфері фінансів. Злочини, передбачені цими статтями, мають ще одну спільну ознаку: заподіяння шкоди публічному інтересу держави. Що ж стосується останньої ознаки: шкода може мати як прямий, так і непрямий характер.

Процедура призначення Керівника Бюро фінансових розслідувань також визначається нормами закону. Зокрема для цього необхідно подання, що надходить від Міністра фінансів в Уряд. Є також і обмеження, що стосується цієї посади: термін перебування на ній становить 5 років без права повторного її заняття. Голова нового органу буде визначати структуру і затверджувати на посадах підлеглих самостійно. Для всіх працівників буде застосовуватися загальна вимога: перевірка поліграфом. Її призначають перед прийняттям на роботу, щоб бути впевненими в порядності нового співробітника, а також щорічно, після призначення на посаду.

У тексті законопроекту не передбачені надвисокі заробітні плати. Порядок і умови фінансового забезпечення передбачено покласти на Кабінет міністрів України. Ще одним цікавим доповненням можна назвати той факт, що повністю відмовитися від співпраці з силовими структурами не вийде. Наприклад, передбачається співпраця з Національною поліцією, її представники будуть забезпечувати захист і свободу реалізації повноважень представників Бюро, в ході проведення останніми слідчих дій.

Продовжити читання →

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Digital-партнер


© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2024
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.